• 2018-10-03

Sztuka myślenia przenosi się na Scenę MOS

W nowym sezonie popularny cykl spotkań teatralno-filozoficznych o nazwie Sztuka myślenia przenosi się na Scenę MOS, czyli Małopolskiego Ogrodu Sztuki przy ul. Rajskiej 12. Spotkania będą się odbywały w piątkowe wieczory, najbliższe z nich zatytułowane Dlaczego neoliberalizm nas zaorał? 5 października.

Sztuka myślenia, „Dlaczego neoliberalizm nas zaorał?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sztuka myślenia, „Dlaczego neoliberalizm nas zaorał?” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Neoliberalna orka jest faktem, Polska została totalnie przeorana. O tym, jakie przyniosło to skutki i czy była w latach 90-tych jakaś realna alternatywa, prowadzący spotkanie porozmawiają z Aleksandrem Smolarem oraz Jerzym Hausnerem. Co jest prawdziwym obliczem polskiej transformacji: śmieciówki, PGR-y i wykluczenie, czy stabilna gospodarka i podnosząca się stopa życiowa? Obok mocnej debaty i dużej dawki myślenia gwarantowana dobra zabawa oraz atmosfera wolna od hejtu i propagandy.

W trzeciej edycji Sztuki Myślenia chcemy nadal prowokować Was do niezależnego, wolnego od manipulacji myślenia. Podążając za Stanisławem Wyspiańskim, chcemy przezwyciężać bezmyślność, która nas ideologizuje, zacietrzewia i wpędza w pychę. Nasze działania są reakcją na to, jak bardzo polskie życie społeczno-kulturalne zdominowane jest przez banał, plotkę, hejt, postprawdę, komentatorskie pustosłowie i pseudo-polityczne zacietrzewienie. Ciesząc się z dotychczasowego sukcesu naszego projektu, chcemy jeszcze bardziej skierować go do młodej, przede wszystkim studenckiej publiczność. Chcielibyśmy razem z Wami odczytywać wyzwania i problemy współczesnego świata i szukać sposobu na ich przezwyciężenie. A wszystko to w atmosferze teatralnego performansu połączonego z rozmową z najwybitniejszymi polskimi intelektualistami – zachęcają Bartosz Szydłowski i Piotr Augustyniak, pomysłodawcy i prowadzący spotkania.

Sztuka myślenia, Dlaczego neoliberalizm nas zaorał?
5 października 2018 roku, godz. 19.00
Małopolski Ogród Sztuki
Kraków, ul. Rajska 12

Dodaj komentarz