Prace kuchenne i łazienkowe

Piotr Bosacki zaprezentuje w Kolonii serię większych lub mniejszych prac rzeźbiarskich. Obiekty są przeważnie minimalistyczne, czasem lekko dowcipne. Większość z prac, które zobaczymy na wystawie, obmyślił autor podczas przechadzek po Castoramie, Leroy Merlin (i trochę po Ikei).

Piotr Bosacki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Bosacki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piotr Bosacki – (ur. 1977) tworzy filmy animowane, instalacje, obiekty, rysunki, zajmuje się twórczością literacką i kompozycją muzyczną. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wykłada w Katedrze Intermediów poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Współtworzył założoną w 2007 roku nieformalną grupę artystyczną PENERSTWO i zespół muzyczny KOT. W roku 2012 wydał Urządzenie elementów, rozprawę o dziele sztuki jako konstrukcji językowej. Stypendysta „Młodej Polski” w 2010 roku. Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność artystyczną i filmową. Otrzymał m.in. Nagrodę Publiczności na przeglądzie polskiego kina niezależnego w ramach 36. FPFF w Gdyni (2011). Nominowany do „Spojrzeń” (2013).

OPEN to kontynuacja innowacyjnego projektu otwartych narracji artystycznych, który oparty jest na działaniach z zakresu sztuk wizualnych i dźwiękowych, nastawiony na prezentację aktualnych zjawisk w sztuce współczesnej z kraju i zagranicy. Głównym celem projektu jest zapoznanie odbiorców z nowymi trendami w sztuce współczesnej i muzyce oraz podnoszenie atrakcyjności i podnoszenie atrakcyjności oferty kulturalnej Gdańsk. Cykliczne działanie artystyczne zaproszonych do projektu artystów doprowadzą do uaktywnienia przestrzeni kulturalnej miasta.

Piotr Bosacki. Prace kuchenne i łazienkowe
Pomysł i koordynacja Sylwester Gałuszka
Wernisaż: 5 października 2018 roku, godz. 19.30
Wystawa czynna od 6 października do 11 listopada 2018 roku
Kolonia Artystów w Gdańsku

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR