• 2018-10-03

Wręczono Koryfeusze Muzyki Polskiej 2018

1 października podczas Gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie ogłoszono laureatów nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2018.

Laureaci. Koryfeusze Muzyki Polskiej 2018 (źródło: materiały prasowe)

Laureaci. Koryfeusze Muzyki Polskiej 2018, fot. Marta Ankiersztejn (źródło: materiały prasowe)

Laureatami zostali:

Odkrycie Roku: Joanna Zawartko – za kreacje koncertowe i sceniczne sezonu 2017/18, w szczególności za wykonanie partii sopranowej w Małej mszy uroczystej Gioacchino Rossiniego w Filharmonii Narodowej.

Osobowość Roku: Maciej Obara – saksofonista, za album Unloved nagrany z zespołem Maciej Obara Quartet dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ECM,

Wydarzenie Roku: Potrójna premiera kompozycji Agaty Zubel Fireworks, wyróżnionej European Composer Award – na Festiwalu Chopin i jego Europa w Warszawie, Young Euro Classic w Berlinie oraz w ramach Festiwalu BBC Proms w Londynie.

Nagroda Honorowa: Joanna Wnuk-Nazarowa.

Laureatom wybranym przez polskie środowisko muzyczne wręczono statuetki autorstwa profesora Adama Myjaka. Nagrodom w kategorii Osobowość Roku oraz Nagroda Honorowa towarzyszyły nagrody finansowe ufundowane kolejno przez Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Koryfeusze Muzyki Polskiej 2018
1 października 2018 roku
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie

Dodaj komentarz