• 2018-10-02

Tęskno zapowiada debiutancki krążek – Mi

9 listopada, pod szyldem [PIAS] Recordings Poland & Eastern Europe, ukaże się debiutancki krążek projektu Tęskno Mi. Na albumie znajdzie się 12 autorskich kompozycji. Materiał został zarejestrowany w Monochrom Studio, a wyprodukowany przez Hanię Rani i Piotra Wieczorka, który jest odpowiedzialny za mix i mastering.

Tęskno, „Mi” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Tęskno, „Mi” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Na płycie znajduje się również utwór Razem, stworzony wspólnie z producentem Duitem. Autorem szaty graficznej albumu jest Krzysztof Nowak, zdjęcia wykonała Karolina Konieczna.

Tęskno to wspólny projekt dwóch utalentowanych artystek, które „łączą brzmienia, melodie i dźwięki, za którymi im tęskno”. Grupę założyła wokalistka Joanna Longić, która sprawnie porusza się po obszarze muzyki elektronicznej oraz nagradzana pianistka i kompozytorka Hania Rani. Rezultatem tej współpracy są bardzo nastrojowe, bogato zaaranżowane utwory, w których słychać fascynacje kameralistyką czy skandynawskim art-popem.

To muzyka delikatna, romantyczna, co podkreślają napisane w języku polskim teksty oraz wspomagający duet kwintet muzyków w składzie: Kornelia Grądzka (skrzypce), Paulina Kusa (skrzypce), Mateusz Wasiucionek (altówka), Zuzanna Stradowska (wiolonczela) oraz Stanisław Czyżewski (kontrabas).

Razem to pierwszy zwiastun zapowiadający debiutancki krążek. Kompozycja powstała we współpracy ze znakomitym polskim producentem – Duitem.

Tęskno, Mi
Premiera: 9 listopada 2018 roku
[PIAS] Recordings Poland & Eastern Europe

Dodaj komentarz