• 2018-10-02

Dzień dobry w nowej siedzibie galerii JEDNOSTKA

Wystawa Dzień dobry oficjalnie inauguruje działalność galerii JEDNOSTKA w nowej siedzibie przy ul. Andersa 13 w Warszawie. Jest przywitaniem galerii z publicznością i z miejscem, a także prezentacją kierunków jej zainteresowań. Na wystawie znajdą się premierowe prace artystów współpracujących z JEDNOSTKĄ nawiązujące do tytułowego powitania i początku, a także dwie gościnne realizacje.

fot. Andrzej Kramarz (źródło: materiały prasowe organizatora)

fot. Andrzej Kramarz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Weronika Gęsicka zaprosi do korzystania z tajemniczej maszyny, Andrzej Tobis ujawni nowe hasło ze słownika polsko-niemieckiego, Rafał Milach przyjrzy się przestrzeni galerii, Andrzej Kramarz opowie o tworzeniu nowych lądów, a Tomek Tyndyk o ponownych narodzinach. Natomiast Maciej Pisuk przedstawi jedną z mieszkanek warszawskiej Pragi.

Gościem specjalnym wystawy będzie Fundacja Archeologia Fotografii, która była poprzednią gospodynią lokalu przy Andersa 13. Na Dzień dobry Fundacja przywoła własne początki w tym miejscu z 2011 roku i działania, które zrealizowała wówczas Karolina Breguła.

Spoglądając z szacunkiem i czułością na najbliższe otoczenie, zaprezentujemy obiekt Doroty Buczkowskiej zainspirowany Teklą Bądarzewską, patronką skweru, przy którym mieści się galeria.

Galeria JEDNOSTKA, założona przez Katarzynę Sagatowską w 2017 roku w Warszawie, reprezentuje artystów różnych pokoleń o wyrazistych osobowościach i twórczości. Ambicją galerii jest inicjowanie projektów interdyscyplinarnych komentujących współczesne zjawiska. W polu zainteresowania są również działania na rzecz propagowania kolekcjonowania sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem fotografii. Galeria prowadzi działalność wydawniczą i edukacyjną skierowaną zarówno do odbiorców profesjonalnych, jak i miłośników sztuki.

Dzień dobry 
Artyści: Dorota Buczkowska, Weronika Gęsicka, Andrzej Kramarz, Rafał Milach, Maciej Pisuk, Andrzej Tobis, Tomek Tyndyk ze specjalnym udziałem Fundacji Archeologia Fotografii i Karoliny Breguły
Kuratorka: Katarzyna Sagatowska
Współpraca kuratorska: Maga Sokalska
Otwarcie: 4 października 2018 roku, godz. 19.00
Od 5 października do 17 listopada 2018 roku
Galeria JEDNOSTKA w Warszawie

Dodaj komentarz