• 2018-09-29

Seong-Jin Cho na inaugurację sezonu Filharmonii Narodowej

5 i 6 października odbędzie się koncert inaugurujący nowy sezon artystyczny 2018/2019 otworzy Orkiestra Filharmonii Narodowej pod batutą Maestro Jacka Kaspszyka jednominutową Fanfare for Los Angeles Philharmonic Witolda Lutosławskiego, po której publiczność będzie mogła wysłuchać prawykonania zamówionej specjalnie na tę okazję kompozycji Eugeniusza Knapika Blessing gentle breeze.

Seong-Jin Cho (źródło: materiały prasowe organizatora)

Seong-Jin Cho (źródło: materiały prasowe organizatora)

O swoim dziele, na chór mieszany i orkiestrę, do słów z poematu angielskiego romantyka Williama Wordswortha, sam kompozytor mówi tak:

Rozwija się powoli, jakby wsłuchiwała się kolejno w każdy interwał, nasycała ucho każdą harmonią, każdym następstwem dźwięków budujących melodię, by w końcu roztopić się w ciszy.

Gwiazdą wieczoru będzie laureat ostatniego XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina Seong-Jin Cho, który po zwycięstwie w 2015 roku związał się z wytwórnią Deutsche Grammophon nagrywając uznane przez krytyków płyty z utworami Chopina, Debussy’ego i Mozarta. Seong-Jin Cho występuje w najważniejszych salach koncertowych – Cornegie Hall, Concertgebouw, Filharmonii Berlińskiej współpracując z takimi mistrzami batuty jak Sir Simon Rattle, Valery Gergiev czy Vladimir Ashkenazy.

W Filharmonii wykona jeden z najpiękniejszym koncertów fortepianowych w całej światowej literaturze – II Koncert fortepianowy Siergieja Rachmaninowa.

Inauguracja sezonu artystycznego Filharmonii Narodowej
5 i 6 października 2018 roku, godz. 19.30, 18.00
Filharmonia Narodowa w Warszawie

Dodaj komentarz