• 2018-09-29

Polska gościem honorowym Vienna Design Week

Polska jest w tym roku gościem honorowym Vienna Design Week, czyli największym austriackim wydarzeniu poświęconym projektowaniu,

 

„Vienna Design Week” (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Vienna Design Week” (źródło: materiały prasowe organizatorów)

To dwunasta edycja Vienna Design Week. Tradycyjnie austriacka stolica stanie się kreatywnym centrum dającym pole do ekspresji zarówno twórcom, jak i zwiedzającym. Prezentowane wystawy pokażą miejsce designu w otaczającej nas przestrzeni, codziennym życiu i w sztuce. Dyrektorką i kuratorką Vienna Design Week jest Lilli Hollein – austriacka projektantka i menedżerka kultury.
W ramach polskiej prezentacji współorganizowanej przez IAM i Instytut Polski w Wiedniu na Vienna Design Week publiczność zobaczy wystawę The ABCs of Polish Design, VR Cricoterie – wirtualną grę poświęconą życiu i twórczości Tadeusza Kantora, stworzoną we współpracy Instytutu Adama Mickiewicza i belgijskiego studia Tale of Tales, VR De Profundis wykonany przez studio 11th Dimension o obrazach Zdzisława Beksińskiego, performatywną przestrzeń Design-Emergency Room przygotowaną przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie oraz wystawę Symbol to Logo, która prezentowana będzie w galerii p_art Instytutu Polskiego w Wiedniu.

Ponadto program festiwalu obejmie także inne polskie aktywności: prezentację współpracy Studia Rygalik z austriackim projektantem Jarosinski & Vaugoin w ramach głównej części festiwalu Passionswege, polskiego studia Falbanka, wystawę Studio Protest: Demokracja  Ilustrowana & Graficzne Pogotowie przygotowana przez zespół Vienna Design Week i austriackie studio buero bauer oraz rozmowy i panele dyskusyjne.
Projekt jest częścią koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego Polska 100, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017–2021. Sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017–2021.

Vienna Design Week
Od 28 września do 7 października 2018 roku
SMZ Sophienspital
Wiedeń

Dodaj komentarz