Pewnego lata – premiera kontrowersyjnego komiksu

Do szerokiej dystrybucji trafia właśnie Pewnego lata Jillian i Mariko Tamaki. To nagrodzona Eisnerem powieść graficzna, opowiadająca o wakacjach dwóch przyjaciółek – Rose i Windy – które tego lata pożegnają beztroskie dzieciństwo. Było o niej głośno nie tylko z powodu nagród i świetnych recenzji, ale także dlatego, że w dwóch stanach wycofano ją bibliotek ze względu na wulgaryzmy i tematykę zbyt poważną w stosunku do grupy docelowej.

Jillian i Mariko Tamaki, „Pewnego lata” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jillian i Mariko Tamaki, „Pewnego lata” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pewnego lata to nagrodzona m.in. prestiżową nagrodą im. Eisnera powieść graficzna napisana przez Mariko Tamaki, a zilustrowana przez jej kuzynkę Jillian. Bohaterkami dwie przyjaciółki – Rose i Windy – jeszcze dziewczynki, ale już za chwilę nastolatki.

Opowieść zaczyna się, gdy Rose przyjeżdża z rodzicami do ich domku w miejscowości Awago, by spędzić tam kolejne letnie wakacje. To ich miejsce wypoczynku, od kiedy dziewczynka pamięta, ale tego lata wszystko się zmieni. Rose wplątana zostanie w nastoletnie miłości i rodzinne kryzysy. Wraz z przyjaciółką będzie musiała zmierzyć się z tajemniczym i niepokojącym światem dorosłych.

Jillian i Mariko Tamaki, Pewnego lata
Premiera: 24 września 2018 roku
Wydawnictwo Kultura Gniewu

Dodaj komentarz