Wykład Empatia – dlaczego właśnie teraz?

W ramach wystawy Empatia, teraz! w galerii Dizajn BWA Wrocław zapraszamy na wykład Michała Bachowskiego, podczas którego zastanowimy się dlaczego dizajn empatyczny jest słusznie uznawany za jedną z najważniejszych współczesnych dziedzin projektowych i nie tylko.

Michał Bachowski, „Empatia - dlaczego właśnie teraz?”, Galeria Dizajn BWA Wrocław (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Michał Bachowski, „Empatia – dlaczego właśnie teraz?”, Galeria Dizajn BWA Wrocław (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Umiejętność obserwacji konsumentów i spoglądania na świat z ich perspektywy pozwala tworzyć produkty lepiej dostosowane do potrzeb użytkowników, a zatem takie, które mają większe szanse na sukces rynkowy. To nie wszystko. Podobne metody zaczęły być wykorzystywane w wielu innych branżach, m.in. w doradztwie korporacyjnym czy przy projektowaniu bardziej przystępnych usług finansowych.
Zadaniem szeroko pojętego dizajnu empatycznego nie powinno być jednak tylko zaspokajanie potrzeb uprzywilejowanych grup społecznych i generowanie zysków dla firm. Chcąc stawić czoła największym wyzwaniom współczesności, powinniśmy wrócić do korzeni empatii, u jej podstaw leży bowiem zdolność współodczuwania z innymi ludźmi, także tymi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Dlaczego właśnie teraz? O tym porozmawiamy podczas wykładu.
Wykład poprowadzi Michał Bachowski kurator wystawy Empatia, teraz!

Michał Bachowski – z wykształcenia ekonomista i dizajn manager, z zamiłowania uzależniony od internetu obserwator wszelkich nowych tendencji w obszarach wzornictwa, technologii, mediów oraz marketingu. Swoją drogę zawodową zaczynał w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, gdzie pracował przy projektach doradczych dla takich firm jak Leroy Merlin, PROFIm czy Zelmer. W latach 2012–2018 w redakcji serwisu o trendach rynku i kultury F5 (fpiec.pl), gdzie doszedł do stanowiska zastępcy redaktora naczelnego. W lipcu 2018 r. zadebiutował w roli kuratora wystawy Empatia, teraz!, która po raz pierwszy odbyła się w ramach Gdynia Design Days 2018. Obecnie pracuje w serwisie Noizz.pl.

Empatia – dlaczego właśnie teraz? Wykład Michała Bachowskiego
29 września 2018 roku, godz. 14.00
Galeria Dizajn BWA Wrocław

Dodaj komentarz