Warsztaty projektowe myHand

PPNT Gdynia | Centrum Designu, w dniach 12-13 października 2018 roku zaprasza na warsztaty myHand, projektowania w technologii druku 3D, które poprowadzą Monika Brauntsch i Dorota Kabała z fundacji The Design Spirit of Poland. Zapisy na warsztaty ruszają 1 października o godz. 12:00.

Warsztaty projektowanie i druk 3d „myHand”, PPNT Gdynia (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Warsztaty projektowanie i druk 3d „myHand”, PPNT Gdynia (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Celem warsztatów jest stworzenie, za pomocą rozwiązań druku 3D, personalizowanej dłoni myHand, zgodnie z założeniami open source, ekonomii okrężnej i biznesu uwzględniającego aspekty społeczne. Uczestnicy warsztatów będą mogli doświadczyć pracy projektowej w odniesieniu do konkretnego, szczegółowego wyzwania projektowego jakim jest stworzenie detalów formy i mechaniki najnowszej wersji protezy, nad którą pracuje aktualnie zespół myHand. Równocześnie zdobędą praktyczne doświadczenie w zakresie wykorzystania druku 3D zarówno jego możliwości jak i ograniczeń. W ramach warsztatów odbędzie się: projektowanie (modelowanie 3D) w odpowiedzi na zadanie projektowe, przygotowanie plików do druku 3D, zlecenie druku 3D oraz wydruk.

Na warsztaty zapraszamy projektantów, inżynierów oraz studenci wzornictwa przemysłowego i kierunków pokrewnych. Uczestnicy warsztatów powinni biegle znać programy do modelowania 3D (warsztaty będą prowadzone w oparciu o możliwości programu Rhinoceros, jeśli uczestnik nie ma możliwości pracy na tym programie, alternatywnie dopuszczamy inne programy, jednak wtedy od uczestnika wymagana jest większa samodzielność) oraz interesować się drukiem 3D przy równoczesnym niewielkim doświadczeniu w tym zakresie.

Prace, które powstaną na warsztatach zaprezentowane zostaną w ramach drugiej edycji wystawy myHand w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia w dniach 20-31 października 2018 roku.
Prowadzące: Fundacja The Design Spirit of Poland: Monika Brauntsch, Dorota Kabała

 

Warsztaty projektowanie i druk 3d myHand
Od 12 do 13 października 2018 roku, godz. 10.00-16.00
PPNT Gdynia | Centrum Designu

Dodaj komentarz