• 2018-09-26

Transgresje po raz trzeci!

Transgresje Spokój to trzecia edycja, odbywającego się w Toruniu, festiwalu muzyczno-artystycznego, który wydarzy się w dniach od 27 do 29 września.

Transgresje (źródło: materiały prasowe organizatora)

Transgresje (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tematem tegorocznych Transgresji będą kwestie związane z technikami osiągania spokoju we współczesnej cywilizacji, terapeutycznym potencjałem muzyki i sztuki oraz relacji współczesnego człowieka z naturą. Nieprzypadkowy jest w tym kontekście wybór miejsca imprezy. W tym roku festiwal na trzy dni zagości w opuszczonym budynku dawnego Kinoteatru Grunwald, gdzie niegdyś mieszkańcy i mieszkanki Torunia poszukiwali rozrywki po ciężkim dniu pracy i przeżywali wzruszenia. Chcielibyśmy, aby duchy tego tajemniczego i nostalgicznego miejsca zatańczyły do muzyki ze snów, którą zaserwuje nam międzynarodowy zestaw wykonawców.

Wydarzeniu towarzyszyć będą dwie wystawy. Pierwsza zatytułowana Spokój to prezentacja prac artystycznych, dzięki którym publiczność oprócz doznań muzycznych, będzie mogła jeszcze głębiej doświadczyć niesamowitej, widmowej atmosfery budynku. Druga z wystaw poświęcona zostanie historii Kinoteatru Grunwald, który przez lata pełnił też m.in. funkcję Domu Żołnierza. W sobotę, tuż przed koncertami, odbędą się otwarte improwizacje warsztatowe. Na afterparty zapraszamy do kawiarni PERS przy ulicy Mostowej 6.

Program Festiwalu:

Czwartek, 27 września

Kinoteatr GRUNWALD

  • godz. 18.00: wernisaż wystawy pt. “Spokój” oraz oprowadzanie po instalacjach dźwiękowych
  • godz. 19.00: koncerty: atem, Rozwód

Piątek, 28 września

Kinoteatr GRUNWALD

  • godz. 19.00: koncerty: Arma Agharta (LT), Jacaszek, Noon, JANKA
    Afterparty PERS: Skeletone

Sobota, 29 września

Kinoteatr GRUNWALD

  • godz. 17.00: Spokojna głowa dziewczyno! improwizacje warsztatowe SzuGa/Edka Jarząb/Ola Wasilewska
  • godz. 19.00: koncerty: Wojciech Bąkowski, Kammerflimmer Kollektief (DE), Jan Jelinek (DE), Marcus Henriksson aka Minilogue (SE)
    Afterparty PERS: X.Y.R. (RU), Mchy i porosty

Na wernisaż, instalacje dźwiękowe, czwartkowe koncerty, warsztat improwizacyjny oraz imprezy afterparty w PERS w piątek i sobotę wstęp wolny.

Wszelkie informacje na tematy festiwalu dostępne na stronie Festiwalu Transgresje.

Transgresje Spokój
Od 27 do 29 września 2018 roku
Toruń

Dodaj komentarz