• 2018-09-26

Katia i Marielle Labèque w Krakowie

Najlepszy duet fortepianowy dzisiejszych czasów według New York Timesa. Muzy największych współczesnych kompozytorów i dyrygentów. Już 1 października Katia i Marielle Labèque wystąpią z Sinfoniettą Cracovią w ICE Kraków.

Katia i Marielle Labèque (źródło: materiały prasowe orkiestry)

Katia i Marielle Labèque (źródło: materiały prasowe orkiestry)

Część melomanów z pewnością pamięta występy najsłynniejszego rodzimego duetu fortepianowego, który ‒ koncertując pod bezpretensjonalną nazwą „Marek i Wacek” ‒ podbijał polskie (i zagraniczne!) estrady przez przeszło 20 lat. Sukcesu tego nie udało się później powtórzyć żadnemu innemu zespołowi znad Wisły ‒ a szkoda, bo koncerty na dwa fortepiany i cztery ręce to zawsze nie lada gratka dla miłośników pianistyki. W sukurs spragnionym takich wrażeń melomanom przychodzi Sinfonietta Cracovia.

W programie koncertu znajdą się arcydzieła muzyki francuskiej: utwory Maurice’a Ravela, Francisa Poulenca i Georgesa Bizeta. Będzie można usłyszeć między innymi ‒ w wersji na dwa fortepiany ‒ Ravelowską suitę Moja matka gęś ‒ zadedykowaną przez kompozytora wnukom polskiego rzeźbiarza Cypriana Godebskiego oraz poruszającą, nostalgiczną suitę Nagrobek Couperina w mistrzowskim opracowaniu na orkiestrę autorstwa samego Ravela. Wirtuozki wykonają również porywający Koncert na dwa fortepiany Francisa Poulenca, uważany za jedno ze szczytowych osiągnięć w twórczości Francuza. Program uzupełni Symfonia C-dur Georgesa Bizeta ‒ młodzieńcze arcydzieło zwiastujące talent autora słynnej opery Carmen.

Sinfonietta Cracovia. Katia i Marielle Labèque
1 października 2018 roku, godz. 19.00
Centrum Kongresowe ICE w Krakowie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR