• 2018-09-26

1. Festiwal Bukovina

20 października w centrum kongresowym ICE w Krakowie odbędzie się pierwsza edycja festiwalu Bukovina. Na jednej scenie wystąpią Stanisław Słowiński Septet wraz z orkiestrą AUKSO pod batutą Marka Mosia, oraz zespoły regionalne z terenu Gminy Bukowina Tatrzańska.

1. Festiwal Bukovina (źródło: materiały prasowe)

1. Festiwal Bukovina (źródło: materiały prasowe)

Imprezę zainauguruje inscenizacja góralskiego Wesela, na podstawie sztuki Józefa Pitoraka, w wykonaniu zespołów regionalnych z terenu Podhala i Spiszu. Dzięki zaangażowaniu w wydarzenie Gminy Bukowina Tatrzańska, festiwalowa publiczność będzie miała okazję posłuchać regionalnych zespołów z Bukowiny i Białki Tatrzańskiej, Leśnicy-Groń, Jurgowa i Czarnej Góry. Przygotowana specjalnie na ten wieczór sztuka teatralna, z góralskimi tańcami i śpiewem, będzie miała oryginalny, spisko-podhalański charakter.

Festiwal Bukovina uświetni premierowy koncert skrzypcowy Visions septetu Stanisława Słowińskiego, jednego z czołowych polskich wiolinistów jazzowych. Proponowana przez Słowińskiego kompozycja muzyczna, stanowi podsumowanie jego artystycznej drogi, inspirowanej nie tylko przez wielkie, klasyczne formy stylistyczne, ale również jazz i muzykę improwizowaną.

Słowiński, znany z ogromnych umiejętności warsztatowych oraz kunsztu i spontaniczności gry, zadebiutował albumem Landscapes Too Easy To Explain, który ukazał się w międzynarodowej dystrybucji nakładem prestiżowego wydawnictwa Hevhetia. Kolejny album Visions Between Love and Death, nagrany z grupą Stanisław Słowiński Sextet, również spotkał się z uznaniem krytyków i publiczności, a towarzysząca mu trasa koncertowa, objęła Europę i Azję.

1. Festiwal Bukovina
20 października 2018 roku
Centrum Kongresowe ICE w Krakowie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR