• 2018-09-25

Orcheston – innowacyjny projekt muzyczny

Trwają przygotowania do projektu, jakiego na rodzimej scenie muzycznej jeszcze nie było. Wydarzenie na miarę koncertów BBC Ibiza Prom w Royal Albert Hall w Londynie tym razem przedstawione zostanie w Polsce. Zainteresowanie projektem wzbudziło wielkie emocje zarówno wśród miłośników muzyki klasycznej, jak i elektronicznej. W ten jeden wieczór połączą się dwa odrębne gatunki muzyczne i efekcie zaprezentowany zostanie niebywały kunszt artystyczny. A to wszystko w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej we współpracy z czołowym producentem i DJ-em Gromee’m. 14 grudnia w ICE Kraków Congress Centre usłyszmy historię muzyki elektronicznej w symfonicznym wydaniu.

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej (źródło: materiały prasowe)

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej (źródło: materiały prasowe)

Genialne aranżacje największych hitów takich twórców jak: Avici, Armin van Buuren czy Daft Punk będzie można usłyszeć w wykonaniu ponad 50. muzyków, wokalistów i Gromee’go.

Orkiestra, która podejmie się projektu jest jedną z najsłynniejszych polskich orkiestr symfonicznych. Zespół gościł na renomowanych scenach koncertowych Europy i świata, w tym Alte Oper Frankfurt, wiedeńskiej Musikverein, Great Hall of People w Pekinie, Xinhai Concert Hall, Sanat Concert Hall w Stambule, Emirates Palace w Abu Dhabi czy Konzerthaus w Berlinie.

Regularnie występuje na Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena Warszawie, Festiwalu Muzyki Polskiej w Moskwie, Last Night of the Proms in Cracow, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Chopin i jego Europa w Warszawie, a także Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. W 2014 roku orkiestra miała zaszczyt uświetnić spektakularną Międzynarodową Galę 100-lecia Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP) w Krakowie.

Orcheston
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
14 grudnia 2018 roku
ICE Kraków Congress Centre

Dodaj komentarz