Kuchnia Iwaszkiewiczów

15 października nakładem wydawnictwa Znak Literanova ukaże się książka pt. Kuchnia Iwaszkiewiczów. Przepisy i anegdoty. Ta książka to gawędy o jedzeniu Marii Iwaszkiewicz – córki Jarosława.

Maria Iwaszkiewicz, „Kuchni Iwaszkiewiczów. Przepisy i anegdoty” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Maria Iwaszkiewicz, „Kuchni Iwaszkiewiczów. Przepisy i anegdoty” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

W Kuchni Iwaszkiewiczów powracamy do tradycji, do smaków i zapachów dzieciństwa. Poznajemy przepisy na takie dania, jak kura po literacku, sałatka z płytkiego morza, litewskie szałtanosy, sos jałowcy, czy magdalenki. Ale dzięki książce przeniesiemy się także do rodzinnej kuchni Iwaszkiewiczów, gdzie przy wspólnym stole zasiadali Leon Schiller, Parandowscy, Horzycowie czy Krzysztof Kamil Baczyński, potrawy serwowała ulubiona kucharka Pawłowa, a Maria ze swadą wspomina spotkania z Witkacym i Makuszyńskim.

Maria Iwaszkiewicz – córka Anny i Jarosława, kronikarka polskiej kultury jedzenia. W czasach PRL-owskiej rzeczywistości przypominała, jak jadano przed wojną, ratowała od zapomnienia dawne przepisy, barwnie opowiadała o życiu na Stawisku. Książka Kuchnia Iwaszkiewiczów to połączenie książek Gawędy o jedzeniu, Z moim ojcem o jedzeniu, Gawędy o przyjęciach.

Maria Iwaszkiewicz, Kuchnia Iwaszkiewiczów. Przepisy i anegdoty
Premiera: 15 października 2018 roku
Wydawnictwo Znak Literanova

Dodaj komentarz