Historia sztuki, teatr, film – studia podyplomowe w Warszawie

Instytut Sztuki PAN w Warszawie zaprasza do wzięcia udziału w rekrutacji na studia podyplomowe. Do wyboru trzy specjalizacje – historia sztuki, teatrologia, filmoznawstwo. Studia dla wszystkich, bez ograniczeń wieku. Autorskie programy, zjazdy sobotnio-niedzielne, wybitna kadra naukowa.

Studia podyplomowe. Instytut Sztuki PAN (źródło: materiały prasowe organizatora)

Studia podyplomowe. Instytut Sztuki PAN (źródło: materiały prasowe organizatora)

W roku akademickim 2018/2019 Instytut Sztuki PAN w Warszawie uruchamia trzecią edycję Studiów Podyplomowych. Studia przeznaczone są dla wszystkich osób, które chcą uzyskać wiedzę na temat wybranych dyscyplin sztuki oraz legitymują się dyplomem co najmniej studiów I stopnia. Szczególnie polecane są nauczycielom, pracownikom instytucji kultury w celu poszerzenia kwalifikacji oraz miłośnikom sztuki. Zajęcia rozpoczną się 6 października 2018 r.

Wykłady, konwersatoria oraz ćwiczenia w ramach Studiów będą prowadzone przez wybitnych znawców zatrudnionych w Instytucie Sztuki PAN oraz w innych placówkach naukowych w kraju. Zajęcia uatrakcyjnią zaplanowane przez organizatorów spotkania z twórcami teatru, znawcami sztuk wizualnych, filmoznawstwa, a także wizyty na wystawach w muzeach i galeriach oraz wspólne uczestniczenie w przedstawieniach teatralnych. Kierownikiem Studiów jest prof. dr hab. Joanna M. Sosnowska, która przez 9 lat prowadziła w Collegium Civitas studia podyplomowe z historii sztuki.

Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk to interdyscyplinarna placówka badawcza, do której zadań należy badanie i dokumentacja polskiej sztuki i kultury artystycznej w zakresie sztuk plastycznych i architektury, muzyki, teatru, filmu i sztuki audiowizualnej z uwzględnieniem kontekstu europejskiego i światowego. W najnowszej ocenie parametrycznej jednostek naukowych, przeprowadzonej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, IS PAN otrzymał najbardziej prestiżową kategorię „A+”, przyznaną jedynie 37 jednostkom w kraju. Instytut prowadzi ożywioną wymianę i współpracę naukową z instytucjami o podobnym profilu badań, muzeami oraz fundacjami w Europie i na świecie.

Instytut Sztuki PAN posiada doskonałe warunki lokalowe. Usytuowany jest w centrum Warszawy na granicy Starego Miasta, z wygodnym dojazdem z każdego rejonu miasta. Informacje o studiach: http://www.ispan.pl/pl/studia-podyplomowe.

Historia sztuki, teatr, film – studia podyplomowe
Rekrutacja do 28 września 2018 roku
Instytut Sztuki PAN

Dodaj komentarz