Pomada Queer Festival potrzebuje Waszej pomocy

POMADA to queerowy festiwal kultury, który odbędzie się już po raz 8. w Warszawie. To niezależna inicjatywa, organizowana przez artystów, kuratorów, producentów, sympatyków nieheteronormatywnych labiryntów ludzkiego pożądania. W tym roku wszystkie wydarzenia w ramach POMADY będą skupione w jednym miejscu, które na cztery noce zmieni się w queerowy EDEN.

Pomada Queer Festival (materiały prasowe organizatora)

Pomada Queer Festival (materiały prasowe organizatora)

W ramach ósmej edycji festiwalu odbędzie wystawa, na której znajdą się prace artystów – wideo, fotografie, rzeźby, instalacje i malarstwo. W przestrzeni wystawy prezentowane będą również te realizacje, które maja charakter efemeryczny – pokazy choreograficzne, performance art, improwizacje i fragmenty, eksperymenty modowe. Każdego wieczoru na uczestników festiwalu będzie czekał wyjątkowy program – premierowe pokazy filmów i performansów, koncerty i sety dj-skie.

EDEN jako metaforyczny ogród życia jest bogaty w znaczenia i daje szerokie pole interpretacyjne. Jego granice rozciągają się między queerowymi utopiami a sekretnymi strategiami przetrwania w czasach radykalizujących się ruchów dyskryminujących mniejszości seksualne i etniczne. W tym roku POMADA kładzie nacisk na praktyki artystyczne i para-artystyczne – indywidualnym i dzikimi kolektywnym działaniom, alternatywnym formom stawiania oporu i wyrażania niezgody. EDEN to w końcu także fantazja o własnej niepodległej tożsamości: bardziej lub mniej zdefiniowanej, w ciągłej tranzycji, poza przyjętymi normami, świętej i grzesznej.

Uczestnicy: Anti Gonna, Alex Baczyński-Jenkins, Anatoly Bielov, Michał Borczuch i Dominika Biernat, Bracia, Dom Mody Limanka, Christa Joo Hyun D’Angelo, Christopher Fullemann, Martyna Gart, Krzysztof Gil, Aleksandra Jakubczak i Marta Konarzewska, Libuse Jarcovjakova, Agata Kalinowska, Kem, Ryszard Kisiel, Koptiev, Maldoror, Mounsier G. i Alex Urso, Jan Możdżyński, Krzysztof Niemczyk, Liliana Piskorska, Karol Radziszewski, Aldona Relaks, Łukasz Rusznica, Sebulec, Anton Shebetko, Young Boys Dancing Group

Festiwal jest inicjatywą non-profit i w pełni finansowany z crowdfundingu. Wspomóż Festiwal, wejdź na https://www.indiegogo.com/projects/pomada-8-queer-festival#/

Pomada Queer Festival: 8. EDEN
Od 18 do 21 października 2018 roku
Warszawa

Dodaj komentarz