DoFA ’18 – konferencja: Dziedzictwo przemysłowe i techniczne

Prezydent Miasta Wałbrzycha, dr Roman Szełemej, Dyrektor Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia w Wałbrzychu oraz wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich zapraszają na konferencję naukową: Dziedzictwo przemysłowe i techniczne – rewitalizacja, architektura, wyposażenie.

„DoFa '18” (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„DoFa '18” (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Konferencja odbędzie się w dniach 4-5 października 2018 roku na terenie dawnej kopalni Julia, a dziś Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Konferencja będzie częścią 8. edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA Miasto poprzemysłowe (28.09-05.10.2018: Wrocław / Wałbrzych / Jaworzyna Śląska) i jest organizowana wspólnie z wrocławskim Oddziałem SARP, a także we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Wrocławskiej i Fundacją Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska.

Prócz głównego założenia programowego, polegającego na propagowaniu wysokiej jakości przestrzeni publicznej, DoFA ma na celu dogłębną diagnozę i dokumentację dorobku architektonicznego regionu dolnośląskiego oraz promocję twórczości architektonicznej jako działalności kulturalnej. Organizatorzy chcą też uhonorować godne naśladowania osiągnięcia w architekturze, urbanistyce i dziedzinach pokrewnych, a także ukazać jak najszersze spektrum zagadnień związanych z kreowaniem ładu przestrzennego. Pragną skierować uwagę lokalnych społeczności na nasze wspólne otoczenie i zachęcić do jego aktywnego współtworzenia. Liczą też, że pośród wydarzeń festiwalowych każdy znajdzie coś, co pozwoli na lepsze zrozumienie architektury. Zależy im bowiem na podnoszeniu ogólnej świadomości architektonicznej oraz na promowaniu idei kulturowo bogatego i zrównoważonego środowiska.

Dziedzictwo przemysłowe i techniczne
Od 4 do 5 października 2018 roku
Wałbrzych

Dodaj komentarz