• 2018-09-21

2. Festiwal Kierunek Wschód

22 września w Białymstoku rozpocznie się druga edycja festiwalu Kierunek Wschód. Na scenie Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki zagrają aktorzy z Białorusi, Litwy, Ukrainy oraz z Polski.

2. Festiwal Kierunek Wschód (źródło: materiały prasowe organizatora)

2. Festiwal Kierunek Wschód (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Kierunek Wschód to przegląd prezentujący spektakle z krajów Partnerstwa Wschodniego, a także teatrów z Polski, które podobnie, jak białostocka instytucja, ulokowane są na pograniczach kulturowych i stąd czerpią inspirację do działań twórczych.

Łącznie widzowie będą mogli obejrzeć aż siedem różnych przedstawień: Obwodowego Grodzieńskiego Teatru Dramatycznego z Grodna na Białorusi, Teatru im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa, Republikańskiego Teatru Białoruskiej Dramaturgii z Mińska na Białorusi, Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Narodowego Ukraińskiego Teatru Dramatycznego im. M. Zańkowieckiej, litewskiego aktora Aleksandra Rubinovasa oraz Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Wstęp na przedstawienia jest bezpłatny.

Program festiwalu:

  • 22 września, godz. 19.00, Opowieści o zwyczajnym szaleństwie – Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku (Scena Duża)
  • 23 września, godz. 20.00 , Polowanie na szczury – Grodzieński Obwodowy Teatr Dramatyczny z Grodna na Białorusi (Scena Kameralna)
  • 25 września, godz. 19.00, Pogorzelisko – Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie (Scena Duża)
  • 26 września, godz. 19.00, Trzy Gisèle – Republikański Teatr Białoruskiej Dramaturgii z Mińska na Białorusi (Scena Duża)
  • 28 września, godz. 19.00, Św. Idiota – Teatr Polski w Bielsku-Białej (Scena Duża)
  • 29 września, godz. 19.00, Rewizor –  Narodowy Ukraiński Teatr Dramatyczny im. M. Zańkowieckiej w Lwowie (Scena Duża)
  • 30 września, godz. 18.00, Koba/Stalin – monodram w wykonaniu litewskiego aktora Aleksandra Rubinovasa (Scena Kameralna)

2. Festiwal Kierunek Wschód
Od 22 do 30 września 2018 roku
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

Dodaj komentarz