• 2018-09-20

Noc Świątyń

22 września w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku i Łodzi odbędzie się czwarta edycja Nocy Świątyń. Tego jednego dnia w roku, drzwi ponad 50 świątyń różnych wyznań i wspólnot religijnych staną otworem przed wszystkimi zwiedzającymi.

Noc Świątyń 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Noc Świątyń 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Noc Świątyń będzie okazją do odwiedzenia wyjątkowych świątyń niedostępnych na co dzień dla zwiedzających. Będzie można zajrzeć do synagog, kościołów, do meczetów i będzie można wybrać się w podróż ku świątyniom buddyjskim.

Noc Świątyń jest organizowana w ramach obchodów Dnia Przeciwko Nietolerancji Religijnej i Islamofobii, Międzynarodowego Dnia Pokoju oraz Dnia Modlitwy o Pokój, które przypadają 21 września. Po raz pierwszy zorganizowana została w 2015 roku w Warszawie i od tamtego momentu Noc rozwija się, docierając do kolejnych miast i wspólnot.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich – bez względu na wiek, płeć, pochodzenie czy wyznawaną religię.

Wydarzenie jest wspólnie realizowane przez Stowarzyszenie Warszawa Wielu Religii z Warszawy, Stowarzyszenie Lepszy Świat z Poznania, Fundację na Rzecz Różnorodności Polistrefa z Krakowa, Fundację IRSE z Gdańska oraz Centrum Dialogu im. Marka Edelmana z Łodzi.

Noc Świątyń w 2018 roku została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich, Polskiej Rady Ekumenicznej, Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów oraz Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów.

Noc Świątyń
22 września 2018 roku
Warszawa, Poznań, Gdańsk, Kraków, Łódź

Dodaj komentarz