• 2018-09-20

Kruk Krukowi w Teatrze Lalki i Aktora

22 września Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza na prapremierę spektaklu Kruk Krukowi w reżyserii Przemysława Jaszczaka. Przedstawienie jest pierwszą premierą rozpoczynającego się sezonu artystycznego 2018/2019.

Danuta Parlak, „Kruk Krukowi”, reż. Przemysław Jaszczak (źródło: materiały prasowe teatru)

Danuta Parlak, „Kruk Krukowi”, reż. Przemysław Jaszczak (źródło: materiały prasowe teatru)

Przedstawienie Jaszczaka opowiada historię o społeczności mieszkających w lesie Kruków. Wszyscy jego mieszkańcy od wieków żyją w duchu zasady, że każdy Kruk jest bratem drugiego. Harmonia natury zdaje się wypełniać łączące ich relacje. Pewnego dnia do sielankowego świata niepostrzeżenie wkrada się wrogość i nieufność, wszystko przybiera zupełnie inny obrót. Okazuje się bowiem, że istnieją Kruki lepszej i gorszej kategorii, a o ich losie może zadecydować nawet to, jakie noszą imiona.

Swoiste podziały, wkradające się niemal w każdy zakamarek życia bohaterów, mają bardzo destrukcyjny wpływ na ich relacje. Tego chaosu najbardziej nie mogą zrozumieć najmłodsi, m. in. mały Tano, który próbuje zmierzyć się z nieznaną siłą zamętu, a tym samym skłania się ku walce o przyjaciół.

Historia małego Tano, jego rodziny i przyjaciół opowiedziana jest m.in. za pomocą teatru cieni oraz teatru ruchu – całości towarzyszą układy choreograficzne i piosenki. Spektakl dedykowany jest dzieciom w wieku 10+.

Realizatorzy:

Reżyseria: Przemysław Jaszczak
Scenografia: Aleksandra Starzyńska
Muzyka: Urszula Chrzanowska
Teksty piosenek: Magda Żarnecka
Ruch sceniczny: Michał Ratajski

Występują: Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Patrycja Rojecka, Kamil Król, Paweł Kuźma, Filip Niżyński

Danuta Parlak, Kruk Krukowi
Premiera: 22 września 2018 roku, godz. 17.00
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Dodaj komentarz