Spacery podczas MIASTOmovie 6

Tematem 6. edycji MIASTOmovie, która odbędzie się we Wrocławiu między 26 a 30 września, będzie ulica – festiwal nie mógłby się więc obyć bez spacerów najciekawszymi wrocławskimi traktami. Na każdej z zaplanowanych tras znajdą się nie tylko mało znane zakątki wrocławskich osiedli, ale i takie atrakcje jak plenerowe pokazy filmowe czy uliczne koncerty. Udział w oprowadzaniach jest bezpłatny.

„Spacery podczas MIASTOmovie”, Wrocławska Fundacja Filmowa (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Spacery podczas MIASTOmovie”, Wrocławska Fundacja Filmowa (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Pierwszy z zaplanowanych spacerów odbędzie się jeszcze w ramach przedfestiwalowej rozgrzewki, w weekend poprzedzający 6. edycję MIASTOmovie. 23 września o godzinie 11:00 spod Fandomu wyruszy oprowadzanie zatytułowane Mieszanka wybuchowa. Natomiast w trakcie MIASTOmovie 6: Ulica odbędą się trzy uliczne oprowadzania: w piątek, sobotę i w niedzielę.

28 września zaprosimy widzów na wieczorny spacer filmowy po Szczepinie. Przystankami na trasie realizowanej wspólnie z grupą Serce Szczepina będą najciekawsze punkty osiedla – w każdym z nim zobaczymy inny z krótkometrażowych filmów o architekturze i designie wyłonionych podczas konkursu Urban View organizowanego w ramach Short Waves Festival. Spacer jest realizowany we współpracy z grupą Serce Szczepina oraz Muzeum Współczesnym Wrocław.

29 września pojawimy się na Kleczkowie. W sobotnie popołudnie pod przewodnictwem Anki Bieliz i Szymona Maraszewskiego ruszy wędrówka wzdłuż dwóch krzyżujących się ulic osiedla: Kraszewskiego i Zegadłowicza. XIX-wieczna śródmiejskość i industrialność, która determinuje codzienne życie Kleczkowa, miesza się na nich z niedostępną dla mieszkańców przestrzenią zarezerwowaną dla instytucji publicznych. Nie stroniąc od wchodzenia w bramy czy podwórka, wspólnie prześledzimy dawną i obecną mikro- i makrohistorię tych ulic i całego osiedla. Spacer realizowany jest we współpracy z Sąsiadujemy, programem realizowanym przez Strefę Kultury Wrocław.

30 września, ostatniego dnia festiwalu, spotkamy się na ulicy Nowowiejskiej. Wraz z Łukaszem Migniewiczem – historykiem i znawcą mniej znanych zakątków Wrocławia – zwiedzimy jedną z najciekawszych i najstarszych wrocławskich ulic. Miejsca, w których będziemy się zatrzymywać (m.in. dawny Zajazd pod Czterema Wieżami czy Volksgarten), będą tłem opowieści o dawnym życiu rozrywkowym Ołbina. W innych zakątkach ulicy Nowowiejskiej czekają nas także krótkie koncerty ulicznych muzykantów.

Spacery podczas MIASTOmovie 6
Od 26 do 30 września 2018 roku
Wrocławska Fundacja Filmowa
Wrocław

Dodaj komentarz