Stowarzyszenie Traffic Design wyróżnione przez Fast Company

Stowarzyszenie Traffic Design, które działa na rzecz sztuki i estetyki w przestrzeni publicznej zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie Innovation by Design Awards 2018 organizowanym przez amerykański magazyn Fast Company. Wśród zwycięzców i wyróżnionych marek znaleźli się tacy giganci jak Microsoft, Google, Airbnb, Adobe oraz IBM.

„Stowarzyszenie Traffic design”, wyróżnienie Fast Company (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Stowarzyszenie Traffic design”, wyróżnienie Fast Company (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Projektem wyróżnionym w kategorii Graphic Design and Data Visualization została czwarta edycja re:design, czyli zmiana szyldów warszawskich rzemieślników na Pradze Północ (zrealizowana w ramach działań rewitalizacyjnych Na_prawa Warszawa).

Fast Company to najbardziej wpływowy magazyn piszący o nowych technologiach, innowacjach w biznesie oraz zmianie społecznej. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego wyróżniania, szczególnie że wyłoniono nas spośród ponad 2800 projektów zgłoszonych z różnych zakątków świata. Zależy nam na edukowaniu lokalnego rynku w zakresie projektowania graficznego. Design, biznes i innowacje powinny iść ręka w rękę – mówi Monika Domańska ze Stowarzyszenia Traffic Design

Podczas niedawnego Biennale Traffic Design w Gdyni w ramach którego powstało 7 artystycznych realizacji w przestrzeni publicznej. Wszystkie prace zostały stworzone we współpracy z czołowymi polskimi projektantami oraz markami jak np. Ceramika Paradyż. Po finisażu Biennale, który odbył się 15 września o godz. 17:00 na Fyrtlu (Gdynia, ul. Św Piotra 17-19) Stowarzyszenie rusza do Warszawy na kolejną odsłonę projektu re:design, tym razem odbywającym się na Pradze Południe.

„Stowarzyszenie Traffic Design”, wyróżnienie Fast Company (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Stowarzyszenie Traffic Design”, wyróżnienie Fast Company (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Ta jesień jest dla nas wyjątkowo pracowita. Gdy kończymy Biennale, rozpoczynamy projekt re:design 5 w Warszawie. Działamy także z Mastercard w ramach akcji: Dobry Znak, dzięki czemu we Wrocławiu, Poznaniu oraz Lubaczowie pojawią się nowe szyldy dla przedsiębiorców. Potem znów wracamy do Gdyni, aby zrealizować modelowe oczyszczenie kamienicy z reklamy zewnętrznej w myśl uchwały krajobrazowej. Zgłaszają się do nas też kolejne miasta i marki zainteresowane współpracą w 2019 roku – Monika Domańska

 Stowarzyszenie Traffic Design z wyróżnieniem Fast Company  

Dodaj komentarz