Słońca. Łukasz Rad-X Radziszewski

W dniu równonocy jesiennej 23 września, Galeria Arsenał zaprezentuje trwający 24 godziny projekt Słońca Łukasza Rad-X Radziszewskiego. Jak sugeruje tytuł, w trakcie projektu ukazana będzie tarcza słoneczna w dwóch ujęciach – jednocześnie w momencie wschodu i zachodu, jako obraz ze skrajnie różnych części globu.

Łukasz Rad-X Radziszewski, „Słońca” trailer (źródło: materiały prasowe organizatora)

Łukasz Rad-X Radziszewski, „Słońca” trailer (źródło: materiały prasowe organizatora)

Oba syntetyczne obrazy wyświetlone zostaną na sąsiadujących ze sobą ekranach jako film dwukanałowy, trwający całą dobę. Będzie to kompilacja transmisji live-stream, nagrywanych w trakcie trwania pokazu i filmów z odpowiednich miejsc we wszystkich strefach czasowych Ziemi. Realizacja projektu jest możliwa dzięki zaangażowaniu, wspólnej pracy i synchronizacji działań kilkuset osób – podróżników, vlogerów, przyjaciół artysty, mieszkańców, filmowców, artystów, instytucji kultury i sztuki.

Równocześnie z projekcją wideo, zaprezentowana zostanie kompozycja dźwiękowa Rafała Ryterskiego, tworzona na bieżąco przez oprogramowanie poprzez zbieranie informacji z pobieranego obrazu i informacji atmosferycznych z miejsc, w których będzie rejestrowany obraz.

Łukasz Rad-X Radziszewski. Słońca
22 września, godzina 23:59 – 23 września 2018 roku, godzina 23:59
Galeria Arsenał w Białymstoku

Dodaj komentarz