• 2018-09-17

Polacy wyjaśniają przyszłość

Nowy Teatr w Warszawie zaprasza 20 września na najnowszą premierę pt. Polacy wyjaśniają przyszłość, którą wyreżyseruje Wojtek Ziemilski.

„Polacy wyjaśniają przyszłość”, reż. Wojtek Ziemilski (źródło: materiały prasowe teatru)

„Polacy wyjaśniają przyszłość”, reż. Wojtek Ziemilski (źródło: materiały prasowe teatru)

Za 100 lat nie będzie kolei, nie będzie włosków na ciele, nie będzie wystających żył, nie będzie jajek, nie będzie czapek z daszkiem, niestety nie będzie skarpetek, nie będzie ogni sztucznych, nie będzie teatru, nie będzie. Nie będzie teatru. Teatr okaże się zupełnie nieuniwersalny. I się skończy. Wbrew poprzednim przewidywaniom. Zmienią się widzowie.

Będą aktywni, dużo bardziej aktywni, to się zacznie mniej więcej teraz, poczują partycypację jako otwarcie, jako potencjał, pojawienie się jakiejś możliwości, żeby wreszcie razem, inaczej, dalej. Będą dużo bardziej aktywni, będą jedyną naprawdę aktywną grupą społeczną, będą wyróżniani we wszystkich badaniach socjologicznych, będą przypisem drobną czcionką, powszechnie znanym błędem statystycznym. Ach, jacy oni będą wyjątkowi! Będą rozumieć i czuć, i razem będą, wspólnie, poza systemem będą, krytyczni będą, lepiej świat będą odczuwać widzowie ci.

Realizatorzy:

Reżyseria: Wojtek Ziemilski
Scenografia: Paweł Paciorek
Współpraca dramaturgiczna: Sodja Lotker

Występują: Jaśmina Polak, Piotr Polak

Polacy wyjaśniają przyszłość
Premiera: 20 września 2018 roku, godz. 19.00
Nowy Teatr w Warszawie

Dodaj komentarz