Pokój śniadaniowy z Mistrzem

Trwa cotygodniowy cykl spotkań Pokój śniadaniowy z Mistrzem. Wydarzenie organizowane przez Galerię Nizio oraz bistro WuWu odbywa się w każdą sobotę o godzinie 10:00 w bistro WuWu w Centrum Praskim Koneser. Gośćmi specjalnymi kolejnych spotkań Pokoju śniadaniowego z Mistrzem będą licencjonowany przewodnik po Warszawie – Adrian Sobieszczański, artystka wizualna – Alicja Biała, Karol Misztal – założyciel platformy Yestersen i aktorka Marysia Dębska.

Adrian Sobieszczański (źródło: materiały prasowe organizatora)

Adrian Sobieszczański (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Pierwsze śniadanie jest wstępnym akordem w symfonii dnia. Stanowi ono niejednokrotnie o nastroju dalszych godzin, jest niby gradowa chmura zaciemniająca horyzont domowy, lub też bierze na siebie rolę jasnego promienia słońca, który ujmuje w pogodną ramę ten szary dzień „codzienny”, pomawiany na ogół o najgorsze instynkty” – tak o śniadaniu w przedwojennej Polsce, na łamach czasopisma „Bluszcz”, pisała tajemnicza autorka kryjąca się pod inicjałami W.M.

Celebrując śniadanie w WuWu, bistro zlokalizowanym przy Placu Konesera 1, w Centrum Praskim Koneser, tuż przy Muzeum Polskiej Wódki, dyskutujemy na najróżniejsze tematy. Cosobotnim śniadaniom towarzyszą spotkania z ciekawymi postaciami ze świata sztuki, kultury czy designu.

15 września licencjonowany przewodnik po Warszawie Adrian Sobieszczański opowie o przeszłości Warszawy, zaskakującej historii miasta oraz niedostrzegalnych na pierwszy rzut oka ciekawostkach związanych ze stolicą.

22 września odbędzie się spotkanie z artystką wizualną Alicją Białą, która opowie o swojej wyjątkowej karierze, procesie powstawania prac oraz kondycji współczesnej Polski.

29 września śniadanie zjemy z Karolem Misztalem – założycielem i CEO Yestersen – największej w Polsce platformy z designem vintage i antykami. Poranek upłynie nam na rozmowie o nadawaniu nowego znaczenia unikalnym przedmiotom i wartościowym wzornictwie sprzed lat.

6 października gościem pokoju śniadaniowego będzie aktorka Maria Dębska, z którą porozmawiamy o aktorskim warsztacie, inspirujących wyzwaniach scenicznych, charakterystycznych kreacjach teatralnych oraz filmowych.

Pokój śniadaniowy z Mistrzem: Adrian Sobieszczański, Alicja Biała, Karol Misztal,  Marysia Dębska
15, 22, 29 września, 6 października 2018 roku
Bistro WuWu w Centrum Praskim Koneser w Warszawie

1 komentarz do artykułu “Pokój śniadaniowy z Mistrzem”

  1. Student

    To mega dobra informacja, że w Koneserze oprócz imprez związanych z Wódką pojawiają się również inne tematy. Wydaje mi się, że tematyczne spotkania przyciągną bardzo dużo ludzi ponieważ już teraz są one w stolicy bardzo popularne. Praga powinna mieć swoje i fajnie że będą one właśnie w zabytkowym Koneserze.

Dodaj komentarz