• 2018-09-15

Ogłoszono nominacje do XII Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury

Jak co roku teatralne środowisko muzyczne wyczekuje nominacji do Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Kto w tym roku odbierze statuetkę podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim? Dowiemy się już 17 września.

XII Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury (źródło: materiały prasowe organizatora)

XII Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie po raz XII przyzna Teatralne Nagrody Muzyczne. Teatralne Nagrody Muzyczne są jedynymi w Polsce nagrodami przyznawanymi teatralnemu środowisku muzycznemu. W osiemnastu kategoriach wyłonieni zostają m.in. najlepsi śpiewacy operowi, najlepsi wokaliści musicalowi, najlepszy reżyser, najlepszy dyrygent, a także najlepszy spektakl.

W kapitule Teatralnych Nagród Muzycznych zasiadają najznamienitsi eksperci specjalizujący się w dziedzinach nagradzanych podczas konkursu TNM. W tegorocznej edycji są to: Iwona Wujastyk- przewodnicząca kapituły, a zarazem dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego, a także członkowie: Izabela Kłosińska, Danuta Renz, Marek Chowaniec, Ryszard Karczykowski, Andrzej Pągowski, Adam Sztaba oraz Krystyna Mazurówna. Dodatkowo Janusz Józefowicz został powołany przez kapitułę jako ekspert w dziedzinie musicalu.

Do XII Teatralnej Nagrody Muzycznej nominowani w poszczególnych kategoriach zostali:

Najlepszy spektakl:

Crazy for You – Opera na Zamku w Szczecinie
Falstaff – Opera Nova w Bydgoszczy
Legenda Bałtyku – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Najlepsza śpiewaczka operowa:

Ewa Majcherczyk – Opera Śląska w Bytomiu
Krystyna Nowak – Opera Nova w Bydgoszczy
Aleksandra Olczyk – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Najlepszy śpiewak operowy:

Łukasz Goliński – Opera Nova w Bydgoszczy
Stanislav Kuflyuk – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
Arnold Rutkowski – Opera Krakowska

Najlepsza wokalistka musicalowa:

Natalia Piotrowska – Teatr RAMPA na Targówku
Agnieszka Przekupień – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
Dagmara Rybak – Teatr Muzyczny w Poznaniu

Najlepszy wokalista musicalowy:

Tomasz Bacajewski – Opera na Zamku w Szczecinie
Patryk Kośnicki – Teatr Muzyczny w Poznaniu
Jakub Wocial – Teatr RAMPA na Targówku

Najlepszy debiut (śpiewaczki):

Maria Antkowiak – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
Aleksandra Orłowska-Jabłońska – Opera Śląska w Bytomiu
Aleksandra Żakiewicz – Warszawska Opera Kameralna

Najlepszy debiut (śpiewak):

Sławomir Naborczyk – Opera Śląska w Bytomiu
Aleksander Rewiński – Warszawska Opera Kameralna
Jan Żądło – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Najlepszy reżyser:

Robert Bondara – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
Jerzy Jan Połoński – Opera na Zamku w Szczecinie
Maciej Wojtyszko – Warszawska Opera Kameralna

Najlepszy dyrygent:

Bassem Akiki – Opera Śląska w Bytomiu
Katarzyna Tomala – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
Jerzy Wołosiuk – Opera na Zamku w Szczecinie

Najlepsza tancerka (klasyka):

Chinara Alizade – Teatr Wielki Opera Narodowa
Chisato Ishikawa – Teatr Muzyczny w Lublinie
Daria Sukhorukova – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Najlepszy tancerz (klasyka):

Kostiantyn Maiorov – Teatr Muzyczny w Lublinie
Adrian Navarro – Warszawska Opera Kameralna
Dawid Trzensimiech – Teatr Wielki Opera Narodowa

Najlepsza tancerka (pozostałe formy taneczne):

Yurika Kitano – Teatr Wielki Opera Narodowa
Julia Korbańska – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
Ewelina Kruk – Teatr RAMPA na Targówku

Najlepszy tancerz (pozostałe formy taneczne):

Santiago Bello – Teatr RAMPA na Targówku
Jakub Starzycki – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu
Maciej Glaza – Opera na Zamku w Szczecinie

Najlepsza choreografia:

Paulina Andrzejewska – Teatr Muzyczny w Poznaniu
Robert Bondara – Teatr Wielki Opera Narodowa
Tomasz Kajdański – Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Najlepsza scenografia:

Barbara Kędzierska – Opera Krakowska
Mariusz Napierała – Opera na Zamku w Szczecinie
Małgorzata Zwolińska – Teatr Groteska w Krakowie

Najlepszy plakat:

Krzysztof Bieliński – Opera Śląska w Bytomiu
Tomasz Bogusławski – Opera Nova w Bydgoszczy
Joanna Górska i Jerzy Skakun – Teatr Juliusza Słowackiego w Krakowie

Najlepsze kostiumy:

Anna Chadaj – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Kultury w Białymstoku
Agata Uchman – Opera na Zamku w Szczecinie
Michał Znaniecki – Opera Śląska w Bytomiu

XVIII Nagroda Specjalna za Całokształt Pracy Artystycznej:

Andrzej Straszyński – Warszawska Opera Kameralna

XII Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury
17 września 2018 roku
Zamek Królewski w Warszawie
Organizator: Mazowiecki Teatr Muzyczny w Warszawie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR