nasTroje w malarstwie

nasTroje w malarstwie to tytuł nowej wystawy w Zamku Królewskim w Niepołomicach, na której swoje prace zaprezentuje Bartłomiej Sobieraj oraz Urszula i Wacław Sobierajowie.

Urszula Sobieraj (źródło: materiały prasowe organizatora)

Urszula Sobieraj (źródło: materiały prasowe organizatora)

Bartłomiej ukończył z wyróżnieniem Wydział Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w Pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Było to ukoronowanie jego nauki, wcześniej bowiem uczęszczał do Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej, a w ogóle sztuka towarzyszyła mu od najmłodszych lat, gdyż przyszedł na świat i wychowywał się w artystycznej rodzinie.

Rodzice: Urszula i Wacław są absolwentami Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, oboje są artystami-malarzami, uczestnikami wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, plenerów, a także Międzynarodowych Targów Sztuki. Stąd nie dziwi fakt, że często ich wystawy mają charakter rodzinny. Tak jest i w tym przypadku. Prace Bartłomieja, w których dominuje technika pastelu, węgla i ołówka mają różnorodną tematykę. Są wśród nich nostalgiczne krajobrazy, architektura i portret. Są także kwiaty – ulubiony wątek malarski jego Mamy. Na wystawie znajdą się również widoki miejskie, martwa natura i malarstwo sakralne.

nasTroje w malarstwie
Wernisaż: 19 września 2018 roku, godz. 18.30
Wystawa potrwa do 21 października 2018 roku
Muzeum Niepołomickie, Fundacja Zamek Królewski w Niepołomicach

Dodaj komentarz