• 2018-09-13

Beautiful Boy

Timothée Chalamet i Steve Carell w pierwszej tak szczerej opowieści o buncie dojrzewającego chłopaka i o ojcu, który próbuje uchronić go przed uzależnieniem. Beautiful Boy w polskich kinach pojawi się 4 stycznia 2019 roku, dystrybutorem filmu jest M2 Films.

„Beautiful Boy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Beautiful Boy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Najnowszy film nagrodzonych Oscarami producentów Moonlight, Zniewolonego. 12 Years a Slave i Big Short to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów tego sezonu. Beautiful Boy już teraz wymieniany jest jako jeden z filmów, które tej zimy powalczą o złote statuetki w najważniejszych kategoriach. Według amerykańskiej prasy tym razem gala rozdania Oscarów należeć ma do – już wcześniej nominowanych za najlepsze role – Timothée Chalameta i Steve’a Carrella.

Beautiful Boy to piękna i poruszająca opowieść o chłopaku, który poszukuje swojej drogi i o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści. O miłości mężczyzny, który nie potrafił wypuścić swojego dziecka z objęć. O więzi ojca i syna, która okazała się najtrwalsza wtedy, gdy obaj zaczęli się od siebie oddala

Film wyreżyserował Felix van Groeningen, nominowany do Oscara za film W kręgu miłości (2013). Scenariusz oparty został na wspomnieniach Davida Sheffa i jego syna Nica, które stały się bestsellerem, zajmując pierwsze miejsce na liście New York Timesa.

22-letni Timothée Chalamet, najmłodszy w historii nominowany do Oscara za pierwszoplanową rolę męską w filmie Tamte dni, tamte noce, wkrótce gwiazda najnowszej produkcji Denisa Villeneuve’a Diuna, w filmie Beautiful Boy przypieczętowuje swój status jednego z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia, a partnerujący mu na ekranie, nominowany do złotej statuetki za film Foxcatcher Steve Carrell, tworzy jedną z najbardziej przejmujących ról w swojej karierze.

Za dystrybucję filmu w USA odpowiada Amazon Studios, mające na koncie takie produkcje, jak Manchester by the Sea czy I tak cię kocham. W tym roku Amazon Studios wprowadzi do amerykańskich kin także Zimną wojną Pawła Pawlikowskiego. Światowa premiera filmu Beautiful Boy odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, od którego co roku zaczyna się wyścig po oscarowe statuetki. Beautiful Boy trafi do polskich kin 4 stycznia 2019 roku, dystrybutorem filmu jest M2 Films.

Beautiful Boy, reż. Felix van Groeningen
W kinach od 4 stycznia 2019 roku

Dodaj komentarz