• 2018-09-06

Waldemar Zawodziński reżyseruje Seksualne neurozy naszych rodziców

Łódzki Teatr im. Stefana Jaracza zainauguruje 14 września sezon teatralny spektaklem Seksualne neurozy naszych rodziców Lukasa Bärfussa w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego.

Lukas Bärfuss, „Seksualne neurozy naszych rodziców”, reż. Waldemar Zawodziński (źródło: materiały prasowe teatru)

Lukas Bärfuss, „Seksualne neurozy naszych rodziców”, reż. Waldemar Zawodziński (źródło: materiały prasowe teatru)

Dora ma 18 lat. Nie tańczy, nie płacze, nie śmieje się. Milczy. Obserwuje. Jest inna. Przez lata leki utrzymywały ją w psychicznym półmroku. Środki uspokajające podawane przez rodziców i lekarzy, miały chronić Dorę i jej otoczenie przed dzikimi wybuchami emocji i pozwalały żyć „normalnym” życiem. Jednak matka Dory chce odzyskać córkę, poznać jej prawdziwą twarz. Powstrzymanie leczenia przynosi nieprzewidziane konsekwencje. Seksualność Dory kwitnie, dziewczyna jest wyuzdana i niewinna jednocześnie. Jej cielesny apetyt wytrąca z równowagi, niepokoi. Zaburza dobre samopoczucie. Przebudzona Dora jest jak lustro. Czy na pewno chcemy się w nim przejrzeć?

Seksualne neurozy naszych rodziców, odważna, prowokująca sztuka Lukasa Bärfussa, uznawanego za jednego z najwybitniejszych niemieckojęzycznych autorów swojego pokolenia, podejmuje trudny temat seksualności osób upośledzonych. Stawia pytania: czym jest normalność i kto określa co nią jest? Jakie są ramy wolności i kto powinien je ustalać? Odpowiedzi na te pytania poszuka wraz z zespołem Waldemar Zawodziński.

Lukas Bärfuss, Seksualne neurozy naszych rodziców
Premiera: 14 września 2018 roku, godz. 19.00
Kolejne spektakle: 15, 16 września, godz. 19.00
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

Dodaj komentarz