Sikora na Mysiej

Leica 6×7 Gallery Warszawa zaprasza na trzydniowe święto Tomka Sikory w weekend od 7 do 9 września. Pięćdziesiąt lat pracy twórczej i 70. urodziny to doskonały pretekst, aby w gronie miłośników fotografii porozmawiać, posłuchać mistrzów fotografii i muzyki.

„Sikora n Mysiej” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Sikora n Mysiej” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W planach między innymi rozmowy z fotografami: Chrisem Niedenthalem, Tomkiem Tomaszewskim, Bogdanem Dziworskim, Maksem Skrzeczkowskim, Andrzejem Świetlikiem i oczywiście Tomkiem Sikorą. Prof. Maciej Buszewicz opowie o projektowaniu książek fotograficznych. Odbędzie się również koncert Janka Pentza. To wszystko będzie się działo w pięknej przestrzeni Mysia 3 III piętro w Warszawie, wypełnionej kilkudziesięcioma wydawnictwami autorstwa jubilata. Powstanie też projekt Kim jesteś człowieku? oparty na portretowaniu gości.

Program:

7 września

  • 17:00 Spotkanie z Andrzejem Świetlikiem Nieportret
  • 18:30 Janek Pentz gitara akustyczna – recital
  • 19:00 Maks Skrzeczkowski Zapomniane szufladki
  • 20:30 Spotkanie z Profesorem Maciejem Buszewiczem – rozmowa na temat projektowania albumów fotograficznych.

8 września

  • 15:00 Spotkanie z Tomkiem Sikorą Zabawa fotografią
  • 17:00  Spotkanie z Tomkiem Tomaszewskim Wszystko może być wszystkim
  • 19:30  Spotkanie z Chrisem Niedenthalem Tu i Teraz 

9 września

  • 15:00 Spotkanie z Bogdanem Dziworskim
  • 17:00 Spotkanie z Markiem Arcimowiczem Urodziny z księżniczką
  • 18:00 Po spotkaniu tort urodzinowy i niespodzianka muzyczna

W czasie trzydniowego święta Tomka Sikory będzie dostępna w sprzedaży książka Kapitalnie. Tomasz Sikora w rozmowach z Dorotą Wodecką, Wydawnictwo Agora, której premiera zaplanowana jest na 12 września.

Tomek Sikora – ur. 1948. Fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 80 wydawnictw autorskich.W latach 70. pracował jako fotoreporter dla tygodnika Perspektywy. W 1979 roku zrealizował dwa duże projekty fotograficzne: Album i Alicja w Krainie Czarów, które zostały wystawione w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Paryżu na Biennale Młodych. W 1982 roku założył studio fotografii reklamowej w Melbourne. Od 1986 roku intensywnie podróżuje po świecie. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie uznany fotografem roku w Australii. Od 1999 roku pracuje nad projektem Przejrzystość Rzeczy, wystawianym już dziesięciokrotnie i nieustannie uzupełnianym o nowe prace. Pierwsza wystawa miała miejsce w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. W 2001 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. Jesienią 2008 roku wydawnictwo Znak wydało album Tomek Sikora – Światłoczuły zawierający kilkaset fotografii oraz kilkadziesiąt anegdot Tomka Sikory.

Sikora na Mysiej
Od 7 do 9 września 2018 roku
Mysia 3 w Warszawie

Dodaj komentarz