Ján Púček we Wrocławiu

Wrocław i Klub Proza odwiedzi 4 września niezwykle ciekawy młody słowacki autor Ján Púček, z którym rozmowę poprowadzi Agnieszka Kołodyńska.

Ján Púček (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ján Púček (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach cyklu „Literatura pod napięciem” odbędzie się spotkanie z Jánem Púčekiem, słowackim prozaikiem i krytykiem literackim, który opowie o swojej najnowszej powieści, Przez ucho igielne (sploty). Przełożona przez Weronikę Gogolę i wydana w ubiegłym roku przez wrocławskie Książkowe Klimaty książka jest trzecią publikacją autora w ogóle, a pierwszą ukazującą się w Polsce.

Ján Púček (1987) debiutował w 2012 roku zbiorem Kameň v kameni, za który został uhonorowany nagrodą Jana Jochanidesa w kategorii najlepszy młody pisarz (2014), nagrodą Młody Twórca fundowaną przez Tatra Bank, a także nagrodą im. Ivana Kraski za najlepszy debiut roku. Rok później opublikował Okná do polí, a w 2015 Przez ucho igielne (sploty). Jest również filmoznawcą, ukończył VŠMU na kierunku dramaturgia i scenopisarstwo z tytułem doktora. Trzy lata temu otrzymał nagrodę Tibora Vichty za scenariusz zatytułowany Kiedy kwitną szyny. Rozmowę w klubie Proza tłumaczyć będzie Tomasz Grabiński.

Ján Púček
4 września 2018 roku, godz. 19.00
Klub Proza we Wrocławiu
Wstęp wolny

Dodaj komentarz