Zakręt zawiłych linii już zrealizowanego planu

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu zaprasza 7 września na wernisaż wystawy Izabeli Łęskiej Zakręt zawiłych linii już zrealizowanego planu.

Izabela Łęska, „Zakręt zawiłych linii już zrealizowanego planu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Izabela Łęska, „Zakręt zawiłych linii już zrealizowanego planu” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Solowa wystawa Izabeli Łęskiej w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu rozgrywa się na dwóch poziomach. Pierwszy z nich, bardziej pierwotny i niczym niezapośredniczony, to działanie na zmysły widza. Zaaranżowane jak scenografia prace wschodzą z nim w fizyczną interakcje, każą śledzić, pozorny lub rzeczywisty, ruch drobnych detali, z których utkana jest wystawa. Będąc już w środku, widz zaczyna powoli odczytywać ukryte przed niewprawnym okiem narracyjne niuanse, a przypadkowe pozornie wątki składają się w zaskakującą całość

Michał Suchora

Izabela Łęska to laureatka Nagrody Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Międzynarodowym Konkursie na Eksperyment w Sztukach Wizualnych „Próba 3”, którego Galeria była organizatorem.

Partnerem wystawy Zakręt zawiłych linii już zrealizowanego planu jest Fundacja Artystyczna Podróż Hestii.

Izabela Łęska – ur. 1989, artystka wizualna, doktorantka na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Absolwentka grafiki warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (dyplom z wyróżnieniem w 2013). Studiowała również w École Supérieure d’Art de Clermont Metropole (Clermont-Ferrand, Francja). Brała udział w wielu projektach i wystawach w kraju i za granicą ( imMoblized, Paryż/Jeune Création Européenne, Paryż/Usb Shuffle Show, Berlin/Passion For Freedom, Londyn). Rezydentka Institut für Alles Mögliche w Berlinie oraz Centre Culturel Le Beffroi w Paryżu. Finalistka Artystycznej Podroży Hestii 2013. Zajmuje się grafiką, obiektami oraz tekstem. Mieszka w Krakowie.

Izabela Łęska. Zakręt zawiłych linii już zrealizowanego planu
Kurator: Michał Suchora
Od 7 do 29 września 2018 roku
Wernisaż i spotkanie autorskie: 7 września 2018 roku, godz. 19.00
Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Dodaj komentarz