Nowe wystawy w Galerii Sztuki w Legnicy

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza na nowe wystawy GEO – RELATION 51°N praz młody projekt, wystawę Relations and Contexts.

„GEO RELATION. Wuppertal Legnica” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„GEO RELATION. Wuppertal Legnica” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Z okazji jubileuszu 25–lecia partnerstwa miast Legnicy i Wuppertalu organizowana jest wystawa stanowiąca doskonałą okazję do podsumowania wieloletniej już współpracy Galerii Sztuki ze środowiskami artystycznymi obu miast. Tym razem pokazane zostaną wybrane prace niemieckich artystów z dziedziny malarstwa, fotografii multimedialnej i rzeźby. W wystawie wezmą udział artyści z Wuppertalu (Michael Alles, Holger Baer, Peter Klassen, Eckehard Lowisch, Renate Loebbecke, Zbigniew Pluszynski) oraz – jako inspiratorzy ekspozycji – członkowie grupy artystycznej 51°Nord (Rita Caspary, Peter Caspary, Frank Hinrichs, Georg Janthur, Krzysztof Juretko, Frank N, Dirk H. Schaefer, Andreas Steffens).

Nazwa grupy odpowiada tej samej szerokości geograficznej położenia zarówno Wuppertalu jak i Legnicy. To geograficzne „powinowactwo” posiada bardzo symboliczny wymiar, zważywszy, że w regionie Wuppertalu osiedlili się byli legniczanie, a kuratorem obecnej wystawy jest legniczanin z urodzenia K. Juretko. Wpisuje się to świetnie w obchody jubileuszu 25-lecia Partnerstwa Miast Legnicy i Wuppertalu.

Relations and Contexts to „młody” projekt – wystawa, który powstał dzięki pracom kolejnego pokolenia artystów z Wuppertalu Bartka Juretki i Martina Rybackiego jako rezultat ich artystycznej rezydencji w Legnicy.

GEO – RELATION 51°N
Wuppertal —- Legnica
Od 29 sierpnia do 23 września 2018 roku
Wernisaż: 7 września 2018 roku, godz. 18.00
Galeria Sztuki przy Placu Katedralnym 1 w Legnicy

Relations and Contexts
Od 8 do 23 września 2018 roku
Wernisaż: 8 września 2018 roku. godz. 15.30
Otwarta Pracownia Sztuki przy ulicy Chojnowskiej 19 w Legnicy

Dodaj komentarz