Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej

Przemilczane Joanny Ostrowskiej to pierwsza w Polsce książka poświęcona w całości przemocy seksualnej w okresie wojny. Książka ukaże się 19 września nakładem wydawnictwa Marginesy.

 Joanna Ostrowska, „Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Joanna Ostrowska, „Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Seksualna praca przymusowa w nazistowskim burdelu nadal pozostaje w sferze tabu. Przemilczane jest samo istnienie systemu kontrolowanego nierządu. Przemilczane są jego ofiary. Przemilczany jest też okres powojenny – czas, w którym zmuszane do prostytucji kobiety oskarżano o kolaborację i którym publicznie golono głowy.

Mikrobiografie bohaterek tej książki pozostaną niedokończone. Mało która pozostawiła świadectwo, nikt też nie zadbał o to, aby opowiedziały o swojej przeszłości.

Dotychczas nie było „odpowiedniego” momentu. Nadal ofiary przemocy seksualnej to „nieistotne wyjątki”. Joanna Ostrowska wypełnia tę lukę.

Joanna Ostrowska, Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej
Premiera: 19 września 2018 roku
Wydawnictwo Marginesy

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR