• 2018-08-31

Högni i Tęskno na jednej scenie

W listopadzie na pięciu koncertach w Polsce wystąpią Högni oraz Tęskno. Wieczory rozpoczynać będzie promujący swą debiutancką płytę duet Tęskno, na scenie wsparty kontrabasem oraz kwartetem smyczkowym. W drugiej części programu kwartet pojawi się na scenie wspólnie także z Högnim, uzupełniając nową formułę koncertową artysty.

Högni i Tęskno w Polsce (źródło: materiały prasowe organizatora)

Högni i Tęskno w Polsce (źródło: materiały prasowe organizatora)

Högni – wokalista legendarnej islandzkiej grupy GusGus zadebiutował w 2017 roku pięknym, solowym krążkiem Two Trains w barwach wytwórni Erased Tapes. W swoim rodzinnym kraju stawiany jest obok taki artystów jak Sigur Sigur Rós, GusGus czy Björk. Ma na koncie podwójne Icelandic Music Awards, czyli islandzki odpowiednik „Grammy” jako „najlepszy debiutant” i „najlepszy twórca piosenek”. Solowo oraz z zespołami GusGus i Hjaltalin kilkukrotnie występował w Polsce, wyprzedając koncerty w największych miastach Polski.

Tęskno – projekt wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani. Składa się na niego zbiór piosenek z autorskimi tekstami w języku polskim i muzyką, która stara się wymknąć podziałowi na znane gatunki i style, łącząc brzmienia akustyczne z nowoczesnymi. Okrzyknięty jednym z najbardziej obiecujących projektów 2018 roku, zespół po zaledwie roku istnienia ma na koncie występy m.in. na Open’erze, Slot Art Festivalu czy Transatlantyku oraz wyprzedane koncerty klubowe. Na jesień br. planowana jest premiera debiutanckiego albumu Tęskno, na którego nagranie, dzięki fanom, zespół zebrał ponad dwadzieścia tysięcy złotych.

Trasa koncertowa:

20 listopada – Synagoga Pod Białym Bocianem, Wrocław
21 listopada – Gdański Teatr Szekspirowski, Gdańsk
22 listopada – B-17, Poznań
23 listopada – Niebo, Warszawa
24 listopada – Artus Festival, Toruń

Högni i Tęskno w Polsce
Od 20 do 24 listopada 2018 roku
Organizator: [Pias]
Wrocław–Toruń

Dodaj komentarz