• 2018-08-30

Wrocławskie mikrohistorie – 18. Mikrogranty

Rusza nabór do 18. edycji Mikrograntów we Wrocławiu. Wnioski przyjmowane będą potra od 1 do 15 września. Mile widziane są pomysły na działania w jednej z dawnych wrocławskich dzielnic. Nabór ma zachęcić do działania, spędzania czasu z sąsiadami (zarówno tymi z podwórka, jak z i tym mieszkającymi nieco dalej) oraz do opowiedzenia „swojego Wrocławia”, swoich wrocławskich mikrohistorii.

18. Mikrogranty, Wrocław, 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

18. Mikrogranty, Wrocław, 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Nie ma Mikrograntów bez wrocławian i ich pomysłów. Edycja 18. jest szansą dla tych, którzy mają ochotę zorganizować fotograficzne spacery po najważniejszych dla mieszkańców miejscach na Klecinie, chcą wspólnie stworzyć grę miejską śladami lokalnych bohaterów i bohaterek mieszkających na Zaciszu i Zalesiu czy też opracować artystyczną mapę Fabrycznej z najważniejszymi kapelami i miejscami, w których grały w czasach PRL-u. To oczywiście zaledwie kilka pomysłów, które mają przybliżyć ideę wrocławskich mikrohistorii. Strefa Kultury Wrocław czeka na pomysły osób, które pragną pokazać „swój Wrocław” i dzielić się jego wizją z innymi mieszkańcami. – Weźcie miasto w swoje ręce! – zachęcają.

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

18. edycja Mikrograntów
Od 1 do 15 września 2018 roku
Strefa Kultury Wrocław

Dodaj komentarz