Weekend z UAU project!

Instytut Dizajnu w Kielcach przygotował wystawę, wykład oraz warsztaty, które udowodnią, że druk 3D to jeden z lepszych sposobów na to, aby dobry design był dostępny dla każdego.

„UAU project”, Instytut Dizajnu w Kielcach (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„UAU project”, Instytut Dizajnu w Kielcach (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Na wystawie zaprezentowane zostaną obiekty zaprojektowane do produkcji przy wykorzystaniu desktopowych drukarek 3D. Zostaną przedstawione przedmioty przyjazne naturze, codziennego użytku, wykonane przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii oraz biodegradowalnych lub wysoko przetwarzalnych bioplastików. Ich cechą wspólną jest zachęcanie odbiorcy do uczestnictwa w procesie twórczym.
Podczas wykładu, Justyna Fałdzińska oraz Miłosz Dąbrowski, opowiedzą o swojej pracy. Mimo że ich projekty powstają w studiu w Warszawie, są od razu dostępne na całym świecie – pliki można pobrać na zasadzie open sours z ich strony.
Według UAU project, samodzielne produkowanie potrzebnych przedmiotów służy środowisku, gdyż minimalizuje to ślad węglowy, nie wymaga pośredników i przestrzeni magazynowej. Projektanci chcą pokazać, że druk 3D to najlepszy sposób na to, aby dobry design był dostępny dla każdego.
W sobotę 8 września od godz. 12.oo odbędą się ich autorskie warsztaty kreatywnego wykorzystania druku 3D, przygotowane specjalnie na tą okazję przez studio UAU project.
Na zajęciach uczestnicy będą poddawać drukowanemu upcyklingowi butelki po piwie oraz małe słoiki w wazony. Organizatorzy proszą, aby każdy uczestnik wziął ze sobą bezzwrotną butelkę bez etykiety lub niepotrzebny słoik.

UAU project to multidyscyplinarne studio projektowe z Warszawy. Tworzą je absolwenci Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP oraz Escola Superior de Artes e Design w Porto – Justyna Fałdzińska i Miłosz Dąbrowski. Projektują przyjazne naturze przedmioty codziennego użytku, przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii, biodegradowalnych lub wysoko przetwarzalnych bioplastików i zachęcając do uczestnictwa w procesie twórczym odbiorcę. Laureaci A’ Desing Award 2016 w kategorii Sustainable Products, Projects and Green Design oraz dwóch nagród Must Have.

UAU project
Wykład: 7 września 2018 roku, godz. 18.00
Warsztaty: 8 września 2018 roku, godz. 12.00-15.00
Instytut Dizajnu w Kielcach

Dodaj komentarz