Koalicja Kulturotwórców: Stanisław Ruksza

Kulturhauz w Toruniu zapraszana Letnią Szkołę Animatorów, której gościem będzie Stanisław Ruksza.

Stanisław Ruksza, fot. Marcin Wysocki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stanisław Ruksza, fot. Marcin Wysocki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas wykładu Najpiękniejsze jest w sztuce, że nie trzeba tego robić zaprezentowane zostaną najważniejsze przykłady działalności kuratorskiej i instytucjonalnej autora. W swoich badaniach i praktykach Stanisław Ruksza skupia się nad związkami sztuki z przemianami społecznymi i politycznymi, zagadnieniem seksualności i śmierci oraz zjawiskami granicznymi w sztuce współczesnej.

Stanisław Ruksza – kurator wystaw, historyk sztuki, autor tekstów, wykładowca. Od 2017 roku dyrektor TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie. W latach 2008–2017 dyrektor programowy CSW Kronika w Bytomiu. Studiował historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Kurator wielu wystaw w kraju i za granicą. Wykłada na Akademii Sztuki w Szczecinie oraz gościnnie na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W latach 2007–2009 wykładał na Uniwersytecie Śląskiem w Katowicach – Instytucie Sztuki w Cieszynie. Rezydent of apexart w Nowym Jorku (2009), Careof DOCVA w Mediolanie (2013, 2015), Cité internationale des arts w Paryżu (2017), MeetFactory w Pradze (2018). W 2014 roku wybrany kuratorem roku w Polsce w rankingu magazynu Obieg i nominowany do nagrody „Gwarancje kultury 2015” w TVP Kultura w kategorii „sztuki wizualne”.

Koalicja Kulturotwórców: Letnia Szkoła Animatorów
Stanisław Ruksza. Najpiękniejsze jest w sztuce, że nie trzeba tego robić 
2 września 2018 roku, godz. 18.00
Kulturhauz w Toruniu

Dodaj komentarz