• 2018-08-30

IX edycja cyklu Jeszcze polska muzyka…

Utwory polskich klasyków w zderzeniu z arcydziełami muzyki europejskiej – Orkiestra Akademii Beethovenowskiej zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Jeszcze polska muzyka… 2 września w Filharmonii Krakowskiej towarzyszyć jej będzie znakomita pianistka Beata Bilińska.

IX Jeszcze polska muzyka... (źródło: materiały prasowe organizatora)

IX Jeszcze polska muzyka... (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cykl Jeszcze polska muzyka… to autorskie przedsięwzięcie Orkiestry Akademii Beethovenowskiej – jednego z czołowych polskich zespołów symfonicznych młodego pokolenia, tworzonego przez najwybitniejszych studentów i absolwentów europejskich wyższych szkół muzycznych.

Koncerty pod tym szyldem organizowane są już od dziewięciu lat na terenie całego kraju, także w miejscach, w których na co dzień dostęp do granej na żywo na najwyższym poziomie muzyki klasycznej jest utrudniony. Ich celem jest propagowanie polskiej klasyki jako elementu tożsamości narodowej. Polska muzyka symfoniczna (często są to utwory niesłusznie zapomniane, które otrzymują dzięki wykonaniom koncertowym „nowe życie”) prezentowana jest zawsze w kontekście arcydzieł muzyki europejskiej, co z jednej strony pozwala docenić jej wysoki poziom, z drugiej zaś uchwycić oryginalność, wyjątkowość.

W programie wieczoru zabrzmią: Polonez triumfalny A-dur op.11 Juliusza Zarębskiego, Koncert fortepianowy C-dur Franciszka Lessla oraz VIII Symfonia G-dur op. 88 Antonina Dvořáka. Zespół Orkiestry Akademii Beethovenowskiej poprowadzi utalentowany dyrygent młodego pokolenia Rafał Karczmarczyk. Gwiazdą wieczoru będzie znakomita polska pianistka Beata Bilińska.

IX Jeszcze polska muzyka…
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
2 września 2018 roku, godz. 18.00
Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

Dodaj komentarz