• 2018-08-30

Cannes jest już w Muranowie

Od 13 do 16 września będzie można obejrzeć w warszawskim kinie Muranów  najgłośniejsze filmy pokazane i nagrodzone na ostatnim festiwalu w Cannes, w niektórych przypadkach na kilka miesięcy przed oficjalną premierą. Cannes jest już w Muranowie to unikatowa szansa, by zobaczyć w ciągu jednego weekendu m.in. najnowsze filmy mistrzów kina, dzieła, o których już jest lub wkrótce zrobi się głośno.

„Cannes jest już w Muranowie”, 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Cannes jest już w Muranowie”, 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

13 września odbędzie się projekcja filmu Tajemnice Silver Lake w reżyserii Davida Roberta Mitchell’a. To niezwykle zabawna, pełna zaskakujących pomysłów i zwrotów akcji historia śledztwa, w którym poszlaki znajdują się w każdym popkulturowym artefakcie, a nic nie jest takie, jakie się nam zdaje. Czy największa w historii teoria spiskowa, skrywająca najmroczniejsze tajemnice Los Angeles, może okazać się prawdą?

Dzień później organizatorzy zapraszają na nowy film Larsa von Triera – Dom, który zbudował Jack. Tytułowy Jack to nowa postać w mrocznym popkulturowym klanie, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Duński reżyser pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, który widzi swoje zbrodnie jako mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?

Climax w reżyserii  Gaspara Noé będziecie mogli zobaczyć 15 września. Twórca takich filmów, jak: Nieodwracalne, Wkraczając w pustkę i Love przedstawia nowy projekt. Grupa tancerzy próbuje poznać granice możliwości swoich ciał. Podczas jednej z tanecznych sesji wpadają w trans i tracą kontakt z rzeczywistością. Budzą się wewnętrzne demony. Czy uda im się je poskromić?

Na koniec najnowszy film Nadine Labaki – Kafarnaum. Reżyserka Karmelu, opowiada historię Zaina, który pozywa rodziców za to, że się urodził. Takich jak on– systemowo zaniedbywanych, pozbawionych dzieciństwa, odciętych od edukacji jest wielu. Gdy patrzymy na codzienność Zaina, obcujemy z przenikliwym dramatem społecznym. Natomiast śledząc jego miejską tułaczkę, oglądamy przejmujące kino drogi. Kafarnaum nie tylko budzi złość na niesprawiedliwość świata, ale gwarantuje też prawdziwe łzy wzruszenia. Film  Kafarnaum nagrodziło Jury Ekumeniczne 71. Festiwalu w Cannes.

Cannes jest już w Muranowie
Od 13 do 16 września 2018 roku
Kino Muranów w Warszawie

Dodaj komentarz