Home Sweet Home – duński design dla dzieci

Duńskie projektowanie znane jest w świecie ze spójnego połączenia formy, funkcji i dobrej jakości materiałów. Ale co czyni go tak wyjątkowym? I czy dzieci są świadome tej tradycji projektowania?

„Home Sweet Home”, Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci Ene Due De (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Home Sweet Home”, Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci Ene Due De (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Malene Abildgaard i Julie Dufour Wiese z kopenhaskiego studia My Little Architect stworzyły wystawę Home Sweet Home, łączącą architekturę i design. Wystawa prezentuje meble, zabawki i inne przedmioty, które są nieodłącznymi elementami większości duńskich domów, są znane i kochane przez dzieci w Danii.  – począwszy od Małpki Kaya Bojesena do lampki zasilanej energią słoneczną projektu Olafura Eliassona.
Ważnym elementem wystawy będą warsztaty dla dzieci i profesjonalistów prowadzone przez duńskie architektki i pedagożki. Ich uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie edukować najmłodszych w obszarach projektowania i architektury, dzieci zaś będą mogły zaproponować własną wizję domu i dowiedzieć się, jakimi metodami pracuje architekt.
Wystawa i warsztaty są częścią 8. Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci Ene Due De!, który odbywa się w Centrum Kreatywności Concordia Design w Poznaniu. Jego tegorocznym hasłem przewodnim jest duński design.

Home Sweet Home Duński design dla dzieci
Od 10 do 16 września 2018 roku
Centrum Kreatywności Concordia Design
Poznań

Dodaj komentarz