• 2018-08-29

Brytyjski debiut reżyserki Deborah Haywood

Od 28 września w kinach Igielnik – brytyjski debiut Deborah Haywood. To opowieść o trudnej przyjaźni pomiędzy kobietami, sprawnie lawirująca między przygnębiającymi tonami realizmu a podnoszącą na duchu fantazją. Film miał premierę podczas MFF w Wenecji, pokazywany był również na MFF w Rotterdamie, MFF w Cleveland oraz 11. Netia Off Camera w sekcji Nasto Dramy. Otrzymał 3 nominacje British Independent Film Awards.

„Igielnik”, reż. Deborah Haywood (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Igielnik”, reż. Deborah Haywood (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Lyn i Iona, zżyte ze sobą matka i córka, cieszą się na życie w nowym mieście. Na początku jest im trudno, ale w końcu Iona znajduje nowe przyjaciółki: Kelly, Stacey i Chelsea. Matka czuje się osamotniona, w związku z czym próbuje nawiązać bliższą relację z sąsiadką Belindą. Lyn i Iona udają, że są szczęśliwe, ale dużo w tym pozorów. Okazuje się bowiem, że przyjaciółki Iony nie są z nią do końca szczere. Zagubiona dziewczyna podejmuje coraz bardziej desperackie kroki, żeby się dopasować. Obie, nie radząc sobie z realiami nowego życia, uciekają w świat fantazji i kłamstw.

Inspiracją dla Deborah Haywood były takie filmy jak: Przekleństwa niewinności Sofii Coppoli, Salto Cate Shortland i Nazwij to snem Lynne Ramsey. W rolach głównych wystąpiły Joanna Scanlan (Lyn) – brytyjska aktorka nominowana do nagrody BAFTA oraz Lily Newmark (Iona), nowa twarz marki Chanel.

Igielnik, reż. Deborah Haywood
Premiera: 28 września 2018 roku
Dystrybutor: Spectator

Dodaj komentarz