Bazarch Wrocław 2018 – święto książki o architekturze i mieście

W Polsce jeszcze nigdy nie wydawano tylu książek na temat architektury i miasta. W internecie można dostać prawie każdą, ale nie da się jej dotknąć, ani przekartkować. Nie da się też pogadać z autorem czy wydawcą. Dlatego zaplanowano targi, na których wszyscy mogą się spotkać, poznać i wybierać spośród setek tytułów – nowości i rarytasów, bestsellerów i końcówek nakładów.

„Bazarch Wrocław 2018” (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Bazarch Wrocław 2018” (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Obecność potwierdzili renomowani wydawcy i dystrybutorzy: Fundacja Bęc Zmiana, Wydawnictwo Karakter, Architrend, DodoEditor, Claroscuro, koenemann.pl, Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, Rzut oraz organizatorzy: Centrum Architektury i Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Organizatorzy zapraszaja też na spotkania autorskie z:

• Beatą Chomątowską, autorką głośnej Betonii (Wydawnictwo Czarne, gość festiwalu MIASTOmovie);
• Anną Cymer, autorką przekrojowej Architektury w Polsce 1945-1989 (Centrum Architektury, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki);
• arch. Krzysztofem Mycielskim, który zaprezentuje książkę Życie i przestrzeń wydaną z okazji 25-lecia Grupa 5 Architekci;
• Magdaleną Matysek-Imielińską, autorką książki Miasto w działaniu. Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa – dobro wspólne w epoce nowoczesnej (Fundacja Bęc Zmiana).

Partnerem imprezy jest festiwal MIASTOmovie (Wrocław, 26-30 września, www.miastomovie.pl).
Organizatorzy: Centrum Architektury + Muzeum Architektury we Wrocławiu

Bazarch Wrocław 2018
29 września 2018 roku, godz. 11.00-18.00
Muzeum Architektury we Wrocławiu

Dodaj komentarz