• 2018-08-27

Skarb od Cocteau Twins

Płyty Cocteau Twins nagrane dla wytwórni Fontana w wyjątkowym wydaniu. Boks Treasure Hiding – The Fontana Years trafi do sklepów 12 października nakładem Universal Music Polska.

Cocteau Twins, „Four Calendar Café” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Cocteau Twins, „Four Calendar Café” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Cztery płyty CD prezentujące albumy nagrane dla Fontany – Four Calendar Café (1993), (1996) – oraz b-side’y, EP-ki, sesje Radio One i zestaw rarytasów – taki zestaw znajdzie się w boksie Treasure Hiding – The Fontana Years. Całość została zmasterowana w Abbey Road z oryginalnych taśm pod nadzorem założyciela Cocteau Twins, Robina Guthrie. Za projekt wizualny odpowiada James Isaacs, a w albumie znajdzie się książeczka ze zdjęciami, dyskografią z tego okresu oraz notki o zespole autorstwa Chrisa Robertsa.

Cocteau Twins założyli w 1979 roku w Szkocji gitarzysta Robin Guthrie oraz basista WIll Heggie. Do składu dołączyła także partnerka Guthrie’ego, Elizabeth Fraser i wtedy narodził się niezwykły zespół o niepowtarzalnym brzmieniu. Po odejściu Heggie’ego i krótkim funkcjonowaniu jako duet, do grupy dołączył multiinstrumentalista Simon Raymonde.

Cocteau Twins do dziś inspirują rzesze artystów. Formacja była wymieniana jako bardzo istotna przez takich wykonawców jak Prince, Annie Lennox, Slowdive, Lush, My Bloody Valentine czy Curve. Przez lata 80. Cocteau Twins byli jednoznacznie kojarzeni z wytwórnią 4AD, dla której nagrali sześć albumów. Krążki wydane w Fontanie to dwa ostatnie dokonania w dyskografii Cocteau.

Cocteau Twins, Treasure Hiding – The Fontana Years
Premiera: 12 października 2018 roku
Universal Music Polska

Dodaj komentarz