• 2018-08-25

Jan Klata z Nagrodą Neptuna

Aktorka Maja Ostaszewska, profesor Krzysztof Pomian i reżyser Jan Klata zostali laureatami Nagród Prezydenta Miasta Gdańska Neptuny.

Jan Klata w czasie prób do „Trojanek”, fot. Michał Szlaga (źródło: materiały prasowe)

Jan Klata w czasie prób do „Trojanek”, fot. Michał Szlaga (źródło: materiały prasowe)

Uzasadnienie:

W swoim teatrze Jan Klata wydaje wojnę gnuśności, lenistwu, rutynie, cieplutkiemu zadomowieniu w tym, co mile, oswojone i lubiane, lękowi przed tym, co nowe, obce i nieznane. Nie interesuje go teatr relaksujący. Nie zaprasza na swoje spektakle widzów, którzy szukają rozrywki i ukojenia. Zaprasza wszystkich, dla których teatr jest terenem poszukiwań, sporu, walki, a także tych, którzy dotąd nigdy do teatru nie chodzili.

O Nagrodzie:

Neptuny to nagrody przyznawane polskim i zagranicznym twórcom, którzy swoją działalnością artystyczną nawiązują do gdańskiej tradycji bądź współczesności, istotnie wzbogacając kulturową historię miasta, poprzez odniesienia do wartości wolności i solidarności. Neptuny przyznawane są od 2006 roku. W poprzednich latach nagrody otrzymali m.in. Krzysztof Czyżewski, Danuta Stenka, Dorota Kolak, Mirosław Baka, Jan A.P. Kaczmarek, Volker Schlöndorff, Andrzej Wajda.

Nagroda Neptuna
23 sierpnia 2018 roku
Gdańsk

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR