Kroke feat. Neli Andreeva

Organizatorzy 6. edycji Pannonica Folk Festival zadbali o niezwykłą muzyczną niespodziankę. Na scenie głównej, w festiwalową sobotę 1 września, zabrzmi premierowo koncert w wykonaniu Kroke i obdarzonej niepowtarzalnym głosem – Neli Andreevej.

Kroke (źródło: materiał prasowe organizatora)

Kroke (źródło: materiał prasowe organizatora)

Wojciech Knapik, twórca Festiwalu, wielokrotnie podkreśla jak ważnym zespołem dla Pannoniki jest Kroke. Po pierwsze dużą inspiracją była ich legendarna płyta East meets East po drugie byli niekwestionowaną gwiazdą pierwszej edycji w 2013 roku. Przez lata zrodził się pomysł, by powrócili na festiwalową scenę, tym razem z projektem specjalnym. Wybór był bezdyskusyjny – bułgarska gwiazda, Neli Andreeva. W internecie można znaleźć nagranie wyemitowane przez bułgarską telewizję, na którym Andreeva wraz z chórem Philipa Kuteva wykonuje pieśń Malka Moma. Nagranie trafia do setek tysięcy osób, szukających w sieci muzyki bułgarskich chórów, słynących z niezwykłych harmonii i klarowności tonów.

To będzie nasza pierwsze spotkanie z Neli Andreevą dzięki inicjatywie Wojtka Knapika dyrektora festiwalu Pannonica. Neli to wyjątkowa artystka obdarzona wybitnym i niespotykanym głosem – nie możemy się już doczekać wspólnego muzykowania. Uwielbiamy improwizację i bardzo się cieszymy na ten koncert, ponieważ tak naprawdę nikt nie wie co będzie się działo na scenie. Jedna wielka niespodzianka, nie tylko dla publiczności, ale także dla nas samych. Pannonica to świetny festiwal, idealne miejsce na odkrywanie nowych brzmień. Cieszymy się za każdym razem, kiedy wracamy do Barcic. Jest to miejsce zdecydowanie bliskie naszemu sercu – tak o tej muzycznej kolaboracji opowiadają Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato.

Kroke feat. Neli Andreeva
Premiera: 1 września 2018 roku
Pannonica Folk Festival w Barcicach k/Starego Sącza

Dodaj komentarz