• 2018-08-24

FRAJDA, czyli Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży

Festiwal Filmów Dla Dzieci I Młodzieży FRAJDA to nowe ogólnopolskie wydarzenie filmowe stworzone z myślą o młodych widzach. W ramach starannie dobranego programu publiczność najróżniejszych zakątków Polski – od największych miast po mniejsze ośrodki – będzie mogła zapoznać się z obrazami pełnymi ciepłego humoru, pozytywnej energii i niezapomnianych przygód. Wydarzenie odbędzie się od 25 do 30 sierpnia w kinach studyjnych i lokalnych oraz wybranych sieciach kinowych na terenie całej Polski.

Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży FRAJDA, Kino Świat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży FRAJDA, Kino Świat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie festiwalu:

Zoo w reżyserii Colina Mc Ivor’a. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia chłopca, który postanawia uratować małe słoniątko z zoo podczas niemieckiego bombardowania w Belfaście w 1941 roku. Poruszająca i podnosząca na duchu opowieść o wielkiej odwadze, przyjaźni i wytrwałości. Szkoła życia Nicolasa Vaniera. Poruszająca i pełna zapierających dech w piersiach krajobrazów opowieść o chłopcu, którego smutne życie w sierocińcu na przedmieściach Paryża odmienia się, gdy trafia do wiejskiego gospodarstwa. Filmowa oda do świata natury i prostego życia.

Komedia familijna – Rysio Paper i tajemnica pierścienia, w reżyserii Timu Koivusalo. Film przygodowy pełen barwnych postaci, wpadających w ucho piosenek i niespodziewanych zwrotów akcji. Wielki przebój fińskich kin, zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Sinikki Nopoli, która została przetłumaczona na siedemnaście języków. Tito i Obcy Paoli Randi. Dowcipna i pełna wzruszeń włoska komedia science fiction o obcych w każdej postaci: tych ludzkich i pozaziemskich, osadzona w pobliżu słynnej amerykańskiej Strefy 51. Tito i obcy to oryginalna historia, która łączy w sobie wielkie emocje, przygodę i science fiction.

Ostatni z filmów to Jill i Joy. Tajemniczy nieznajomy Saary Cantell. Kolejna część emocjonujących przygód dwóch radosnych przyjaciółek i ich barwnych sąsiadów. Ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci Marjatty Kurenniemi. To niewyczerpane źródło optymizmu, nieskrępowanej wyobraźni i dobrego humoru.

Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży FRAJDA 
Od 25 do 30 sierpnia 2018 roku
Kino Świat

Dodaj komentarz