• 2018-08-24

5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się w dniach od 22 do 30 września w 20 miastach w Polsce pod hasłem Ku nowej przygodzie. W programie w Warszawie i Wrocławiu projekcje ponad 100 filmów, sekcja kina indyjskiego, ekranizacje literatury dziecięcej i młodzieżowej, a w całej Polsce 8 tytułów z Konkursu filmów pełnometrażowych. Filmom towarzyszyć będą spotkania z twórcami i gośćmi specjalnymi oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych.

5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci, 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci, 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Co roku Kino Dzieci prezentuje filmy zebrane w specjalnej narodowej sekcji. Na festiwalu gościłyjuż filmy zNorwegii, Niemiec, Francji, Czech, Japonii, a w tym roku w sekcji Namaste –kino Indii widzowie tanecznym krokiem wyruszą w podróż po wielobarwnym i zaskakującym kinie indyjskim. Pokazom filmowym towarzyszyć będą wydarzenia przybliżające indyjską kulturę.

Kino Dzieci kontynuuje serię wydarzeń Kino Dzieci o wychowaniu skierowaną do dorosłych uczestników Festiwalu: rodziców, nauczycieli i edukatorów. W programie znajdą się m.in. wykłady i warsztaty o tym jak sprawić, by dzieci kochały szkołę i jak wykorzystać moc opowieści w pracy z uczniami.Festiwalowi ponownie towarzyszyć będzie wydarzenie branżowe Warsaw Kids Film Forum, czyli międzynarodowe forum pitchingowe projektów filmów i seriali dla młodej widowni.

Zanim spotkamy się w festiwalowych kinach przedsmak programu poznamy na MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu, gdzie w sekcji tworzonej przez Kino Dzieci znalazło się 13 tytułów, w tym premiera słowacko-polskiej koprodukcji serialowej Pajęczaki. Natomiast 15 i 16 września, na tydzień przed festiwalem, w warszawskich kawiarniach widzowie spotkają się na rodzinnych warsztatach i pokazach krótkich filmów.

5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci, 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci, 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Filmowy Kino Dzieci to jeden z największych festiwali filmów dla młodych widzów w Polsce. Pierwsza edycja Festiwalu zdobyła tytuł Wydarzenia Roku w plebiscycie WDECHY 2014 (organizowanym przez redakcję Co jest grane 24),a ubiegłoroczna, czwarta odsłona została dofinansowana, jako jeden z trzech festiwali filmowych w Polsce, przez europejski program Kreatywna Europa. Festiwal Filmowy Kino Dzieci to wydarzenie, które zdobyło wierną widownię i zwraca uwagę na ogromne zapotrzebowanie na uwrażliwiające kino dla dzieci w Polsce – w zeszłym roku brało w nim udział prawie 25 000 widzów.

5. Festiwal Filmowy Kino Dzieci Ku nowej przygodzie
Od 22 do 30 września 2018 roku
Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty

Dodaj komentarz