• 2018-08-23

Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2018

XXII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2018 w Tarnowie odbędzie się w tym roku od 21 do 30 września. Podczas festiwalu widzowie będą mieli okazję zobaczyć dziesięć spektakli konkursowych z całej Polski oraz spektakle towarzyszące. Organizatorzy zapraszają na m.in. komedię Ranny ptaszek, koncert aktorki Katarzyny Dąbrowskiej oraz zabawny i groteskowy spektakl krakowskiego Teatru Mumerus – Stół z powyłamywanymi nogami. Finał festiwalu uświetni muzyczny spektakl na podstawie Kabaretu Starszych Panów z Teatru Scena STU w Krakowie – Przybory Wasowskiego Dom Wyobraźni w reżyserii Łukasza Fijała.

XXII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

XXII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

22 sierpnia będzie miał miejsce koncert Katarzyny Dąbrowskiej. Obdarzona silnym, niskim głosem śpiewająca aktorka Teatru Współczesnego w Warszawie, okrzyknięta niezwykłą osobowością sceniczną. Jej głos i interpretacje porywają za serce i na długo zapadają w pamięć. W koncercie usłyszycie piosenki, które aktorka lubi najbardziej. A zatem będzie Ballada o próżności i Obejmę dozorcostwo – piosenki, których interpretacja przyniosła aktorce główne nagrody na Festiwalach Piosenki w kraju i za granicą, trochę repertuaru autorskiego czyli piosenek napisanych specjalnie dla aktorki jak Tango Desperado z ostatniej płyty nagranej z zespołem Warsaw Tango Group i kilka evergreenów muzyki polskiej (S.O.S. z Kabaretu Starszych Panów) w zupełnie nowych aranżacjach.

Teatr Mumerus przedstawi 24 września spektakl Stół z powyłamywanymi nogami.  Teatr ten to autorska scena prowadzona przez Wiesława Hołdysa, reżysera, który bez kompleksów buszuje po polskiej i światowej literaturze.

Colleen Murphy, „Ranny ptaszek” reż. Dariusz Taraszkiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Colleen Murphy, „Ranny ptaszek” reż. Dariusz Taraszkiewicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

30 września, podczas finału festiwalu aktorzy Teatru Stu zaprezentują spektakl  – Przybory Wasowskiego Dom Wyobraźni. 

Zapraszamy Państwa do Domu Wyobraźni. Proszę zająć miejsca i otworzyć umysły. Zajmujemy się tutaj poszerzaniem wyobraźni. Każdy może przyjść i skorzystać z naszych usług. Nikt z Państwa nie opuści tego miejsca takim, jakim był wcześniej. Na scenariusz spektaklu składa się kilkadziesiąt piosenek i scen dialogowych autorstwa Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Całość tworzy fabularną opowieść o pięciu postaciach. Niezwiązane pierwotnie ze sobą sceny tworzą spójną historię, przesyconą surrealizmem, absurdem, groteską, pełne są błyskotliwego dowcipu i zaskakujących wydarzeń. Co ma powiedzieć szefowi pracownik, który dostrzegł, że „grawitacja mu maleje”? Albo kim właściwie jest Dosmucacz, postać, która pojawia się nazbyt szczęśliwym ludziom, by opowiadać smutne i groteskowe historie? Na czym polega praca Pogłębiacza, który zajmuje się ludźmi zbyt płytko podchodzącymi do zagadnień?  – Łukasz Fijał.

XXII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2018
Od 21 do 30 września 2018 roku
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Dodaj komentarz